Опашкарят КПР очаквано загуби на своя „Лофтъс Роуд” от лидера Манчестър Юнайтед с 0:2 в среща от 27-ия кръг на английската Висша. Попаденията за успеха на „червените дяволи” отбелязаха бразилският бранител Рафаел (23) с топовен изстрел от границата на наказателното поле и Райън Гигс (80) с хубав диагонален удар. С победата си Юнайтед събра 68 точки и дръпна на върха с 15 точки пред шампиона от миналия сезон Манчестър Сити, който утре приема Челси от 15:30 часа българско време в дербито на кръга. КПР пък остана на дъното, изоставайки на 7 пункта от спасителния бряг.

Изненадващо Уейн Рууни остана на резервната скамейка на гостите, като сър Алекс Фъргюсън явно бе решил да му даде почивка. Иначе двубоят започна равностойно и в началото домакините притежаваха повече топката, гостите създадоха първите голови положения. В 12-ата минута Луиш Нани засече с глава центриране на Ашли Йънг, но не намери целта. Три минути по-късно и Хавиер Ернандес - Чичарито отправи хубав удар с глава, но бразилският национал и вратар на КПР Жулио Сезар изби с вещина в корнер.

В 23-ата минута Райън Гигс намери Робин Ван Перси в наказателното поле, холандецът центрира, но Сезар изби топката далеч от вратарското си поле. Коженото кълбо обаче достигна до левия бранител на „червените дяволи” Рафаел да Силва, който със страхотен диагонален удар не остави никакви шансове на своя сънародник Сезар – 0:1.

Домакините от Лондон отговориха с неточни удари на Таунсенд и Таарабт, а в крайна сметка резултатът остана непроменен до края на полувремето. В 41-ата минута Ван Перси бе заменен принудително от Дани Уелбек.

След почивката КПР се опита да стигне до изравняване и в определени моменти владееше повече топката, но така и не създаде сериозна опасност пред вратата на Давид де Хеа. В същото време „червените дяволи” бяха съсредоточени повече в защитни действия и чакаха изгодни възможности за опасни контраатаки.

В 80-ата минута Луиш Нани изведе зад отбраната на домакините Райън Гигс и ветеранът от Уелс със страхотен диагонален удар преодоля Сезар за 0:2. Този гол пречупи домакините и до края на мача те така и не успяха да намерят адекватен отговор, отстъпвайки тотално инициативата.

Две минути по-късно Гигс отново можеше да се разпише, но с прехвърлящ удар нацели напречната греда. Три минути преди края Уелбек можеше да направи успеха на Юнайтед класически, но се засуети в наказателното поле на гостите и в последния момент топката му бе отнета. В крайна сметка Юнайтед напълно заслужено спечели трите точки и остава убедителен лидер във Висшата лига.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 27 КРЪГ
17.02.13
17:00 ч.
Ливърпул – Суонзи 5:0
1:0 Джерард (34-дузпа), 2:0 Коутиньо (46), 3:0 Хосе Енрике (50), 4:0 Луис Суарес (56), 5:0 Стъридж (71-дузпа)
Арсенал – Астън Вила 2:1
1:0 Санти Касорла (6), 1:1 Андреас Вайман (68), 2:1 Санти Касорла (85)
23.02.13
17:00 ч.
Норич – Евертън 2:1
0:1 Леон Озмън (39), 1:1 Кайнсу Камара (84), 2:1 Грант Холт (90+4)
Рединг – Уигън 0:3
0:1 Аруна Коне (44), 0:2 Аруна Коне (45+2), 0:3 Мейнор Фигероа (48)
23.02.13
17:00 ч.
Уест Бромич – Съндърланд 2:1
1:0 Ромелу Лукаку (35-дузпа), 2:0 Ромелу Лукаку (75), 2:1 Стефан Сосеньон (79)
Баланс: 119 мача, 40 победи за Уест Хям, 30 равенства, 49 победи за Тотнъм
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между двата отбора за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК