Седмодивизионният Юнайтед ъф Манчестър се класира за втория кръг на ФА Къп, след като с гол в добавеното време се наложи с 3:2 като гост на Рочдейл.

Ники Плат даде аванс на аматьорския тим малко преди почивката, след като бе изведен в чиста позиция от Джеръм Райт. Джейк Котърил удвои в 49-ата минута, но четири по-късно Антъни Елдинг върна едно попадение за домакините.

Крейг Доусън изравни след удар с глава в 78-ата минута, но Майкъл Нортън изпревари вратаря Джош Лайлис и вкара победния гол за тима си в четвъртата минута на добавеното време.

Юнайтед ъф Манчестър бе основан през 2005 г. от фенове на Манчестър Юнайтед, които не бяха доволни от факта, че “червените дяволи” бяха закупени от семейство Глейзър.

Юнайтед играе в Иво-Стик Премиер Дивижън, което е четири дивизии под Лига 1 (трета дивизия), където от този сезон се състезава Рочдейл./БЛИЦ