Манчестър Юнайтед победи КПР с 3:1 и оглави класирането във Висшата лига. "Червените дяволи" изненадващо изоставаха в резултата в двубоя на "Олд Трафорд", но в крайна сметка се добраха до пълния успех, демонстрирайки за пореден път това, което умеят най-много - да постигат обрати.

С актив от 30 точки селекцията на Сър Алекс Фъргюсън измести Манчестър Сити от лидерството. "Гражданите" (с 28 точки) гостуват в неделя от 18:00 часа на Челси и при победа ще се върнат на върха.

В 52-ата минута трибуните на "Олд Трафорд" бяха попарени, след като Джейми Макий наказа "червените дяволи" - 0:1. Киърън Дайър беше оставен непокрит в наказателното поле на домакините, стреля към вратата, Андерс Линдегаард изби, а при добавката Макий довкара, за да даде преднина на КПР, който от днес има нов наставник. Хари Реднап, който наследи Марк Хюз, присъства на днешния двубой, но на трибуните, а не на пейката.

След полученото попадение футболистите на Манчестър Юнайтед вдигнаха още повече оборотите. Сър Алекс пък направи две смени с цел засилване на нападателната мощ. В игра се появиха Хавиер Ернандес и Андерсон, а напуснаха Пол Скоулс и Ашли Йънг. Натискът на "червените дяволи" се засили и резултатът беше на лице. Домакините изригнаха с 3 гола, които вкараха в рамките само на 8 минути. Първо в 64-ата при центриране от корнер Дани Уелбек игра с глава и прати топката към вратата, където почти от голлинията Джони Евънс я засече и реализира за 1:1.

Само 4 минути по-късно домакините стигнаха до пълния обрат. Отново след корнер, Дарън Флетчър засече точно за 2:1. За 28-годишния шотландски халф това е първо попадение за този сезон.

Крайното 3:1 за "червените дяволи" оформи Хавиер Ернандес, възползвайки се от асистенция на Андерсон в 72-ата минута.

По този начин КПР записа деветата си победа от началото на сезона във Висшата лига и със скромния актив от 4 точки заема последното 20-о място.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ
24.11.12
14:45 ч.
Съндърланд – Уест Бромич 2:4
0:1 Гера 30, 0:2 Лонг 44, 1:2 Гарднър 74, 1:3 Лукаку 80-дузпа, 2:3 Сесеньон 85, 2:4 Фортуне 94
Баланс: 128 мача, 48 победи за Тотнъм, 30 равенства, 40 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК