Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на ФА Къп след успех с 2:0 над Арсенал. Българският нападател Димитър Бербатов бе резерва за “червените дяволи” и не се появи в игра.

Мениджърът на "червените дяволи" Сър Алекс Фъргюсън сюрпризира с нехарактерен стартов състав, в който имаше седем футболисти, които предимно играят като защитници. Останалите бяха вратарят Едвин ван дер Сар, халфът Дарън Гибсън и нападателите Уейн Рууни и Хавиер Ернандес.

Арсенал имаше предимство в самото начало, но Юнайтед изравни играта и стигна до попадение преди изминаването на половин час от началото. Бразилецът Фабио да Силва откри резултата в 28-ата минута. Той бе точен от близко разстояние при добавката на удар на Хавиер Ернандес с глава, който бе париран от Мануел Алмуния.

На почивката Сър Алекс Фъргюсън извърши смяна и след петмесечно отсъствие заради контузия Луис Антонио Валенсия се завърна в игра на мястото на голмайстора Фабио. Малко след началото на второто полувреме Едвин ван дер Сар с мъка изби удар на Косчиелни от непосредствена близост.

В 49-ата минута Уейн Рууни удвои аванс на "червените дяволи". Рафаел да Силва нахлу в наказателното поле отдясно и подаде на Ернандес пред вратарското поле. Топката бе избита, но тя попадна в Рууни, който се разписа с глава.

Малко, след като изтече час игра Робин ван Перси опита диагонален фалцов удар от границата на наказателното поле, но мина съвсем близо до сглобката на горния десен ъгъл на Ван дер Сар. В 71-ата минута Шамах с глава засече центриране в наказателното поле, но топката кацна на напречната греда. Пет минути по-късно Ван дер Сар изби нов удар на Шамах с глава.

Десет минути преди края Алмуния от седнало положение с една ръка изби удар на Ернандес след центриране на Уейн Рууни. В последните минути Арсенал игра с човек по-малко, след като Йохан Джуру получи контузия в дясното рамо. 24-годишният швейцарски национал бе изнесен на носилка, а "артилеристите" вече бяха направили три смени.

С този успех “червените дяволи” затвърдиха превъзходството си в последните сблъсъци с “топчиите”, като нямат загуба в седми пореден мач между двата съперника във всички турнири. Манчестър Юнайтед има шанс да постигне требъл през този сезон, докато Арсенал ще трябва да се задоволи само в битката във Висшата лига, където изостава на три точки зад тима на Сър Алекс./БЛИЦ

1:0 Фабио да Силва (28), 2:0 Уейн Рууни (49)

Манчестър Юнайтед:

1.Едвин ван дер Сар, 3.Патрис Евра (80-18.Пол Скоулс), 6.Уес Браун, 12.Крис Смолинг, 15.Неманя Видич, 20.Фабио да Силва (46-25.Луис Антонио Валенсия), 21.Рафаел да Силва (64-11.Райън Гигс), 22.Джон О`Шей, 28.Дарън Гибсън, 10.Уейн Рууни, 14.Хавиер Ернандес

Арсенал: 1.Мануел Алмуния, 3.Бакари Саня, 6.Лоран Косчиелни, 20.Йохан Джуру, 28.Киърън Гибс, 2.Абу Диаби (72-16.Аарън Рамзи), 8.Самир Насри, 15.Денилсон (60-29.Маруан Шамах), 19.Джак Уилшър, 23.Андрей Аршавин (72-7.Томаш Росицки), 10.Робин ван Перси

Манчестър, "Олд Трафорд" - 74 693 зрители
Съдия: Крис Фой
Жълт картон: Пол Скоулс (Манчестър Юнайтед)

АНГЛИЯ, ФА КЪП, 1/4-ФИНАЛИ

От 12 март (събота)
0:1 Йохан Елмандер (21), 1:1 Камерън Джером (38), 1:2 Кевин Дейвис (66), 2:2 Кевин Филипс (80), 2:3 Чун Йон Ли (90)