Манчестър Юнайтед спря серията от две поредни равенства и записа домакински успех с 2:0 над Уест Бромич. „Червените дяволи“ отново показаха стабилност в отбрана и над 500 минути не са получавали гол.

22-годишният Джеси Лингард откри резултата за „червените дяволи“ в 52-ата минута, когато прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Боаз Майхил с фалцов удар от границата на наказателното поле.

Резервата на Уест Бромич Сайдо Бераино пропусна чудесна възможност за изравнителен гол, когато от близка дистанция с глава не уцели вратата.

Хуан Мата гарантира победата на Манчестър Юнайтед в последната минута на мача, когато беше точен от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Гарет Маколи срещу Антони Марсиал. Маколи получи червен картон за прегрешението си.

Победата остави „червените дяволи“ на четвърто място в класирането с 24 точки, на една зад Манчестър Сити, Арсенал и Лестър. Уест Бромич е 12-и с 14 точки.

Уест Хям – Евертън 1:1
1:0 Мануел Лансини (30), 1:1 Ромелу Лукаку (43)
Лестър – Уотфорд 2:1
1:0 Нголо Канте (52), 2:0 Джейми Варди (65-дузпа), 2:1 Трой Дийни (75-дузпа)
07.11.15
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 2:0
1:0 Джеси Лингард (52), 2:0 Хуан Мата (90-дузпа)
07.11.15
19:30 ч.
Сток Сити – Челси (Диема Спорт 2)
Баланс: 82 мача, 23 победи за Сток Сити, 18 равенства, 41 победи за Челси
08.11.15
15:30 ч.
Астън Вила – Манчестър Сити (Диема Спорт)
Баланс: 152 мача, 52 победи за Астън Вила, 38 равенства, 62 победи за Манчестър Сити