Манчестър Юнайтед спечели дербито с Ливърпул. “Червените дяволи” обърнаха съперника от 0:1 до 2:1 и се връщат на върха в класирането. Българинът Димитър Бербатов бе резерва и не се появи в игра.

Двата отбора си размениха по един гол през първото полувреме. Ливърпул поведе още в 5-ата минута, когато Торес се възползва от центриране и с глава реализира. Той прекрати серия на съперника от 704 минути без допуснат гол на „Олд Трафорд”.

Само седем минути по-късно Юнайтед изравни. Съдията даде спорна дузпа за домакините в 12-ата минута. Нарушението на Масчерано срещу Антонио Валенсия бе извън наказателното поле. Пепе Рейна спаси удара на Рууни, но при добавката си голмайсторът бе безкомпромисен.

Мачът продължи с надмощие за Ливърпул, но двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:1.

През второто полувреме Юнайтед взе нещата в свои ръце. В 60-ата минута Рууни намери Дарън Флетчър, той центрира и резервата Джи Сунг Парк вкара за 2:1.

В 86-ата минута Уейн Рууни мина през цялата защитата на Ливърпул, но би неточно. Бенаюн имаше не лош шанс да изравни резултата в самия край, но Гари Невил го блокира, а Ван дер Сар улови.

С трите точки шампионите се върнаха на върха в класирането с актив от 69 точки, с две повече от Арсенал и с 5 повече от Челси. „Сините” обаче са с два мача по-малко./БЛИЦ

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Г. Невил, Фърдинанд, Видич, Евра, Валенсия, Карик, Флетчър, Нани (79- Гигс), Парк (87- Скоулс), Рууни.

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Карагър, Агер, Инсуа, Лукас (83- Бенаюн), Масчерано, Каут (73- Акуйлани), Джерард, Макси (76- Бабел), Торес