Манчестър Юнайтед отново се издъни. В мач от 18 кръг на Висшата лига „червените дяволи“ отстъпиха с 0:2 като гост на Сток Сити. Това беше четвърта поредна загуба за Юнайтед във всички турнири. По този начин положението на мениджъра Луис ван Гаал стана още по-сложно и уволнението му най-вероятно е въпрос на часове. В края на мача гостуващата агитка скандираше името на Жозе Моуриньо, както беше и в предишния мач на „червените дяволи“.

Холандецът изненада със стартовия състав за двубоя, като остави капитана на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни сред резервите. Английският национал се появи в игра след почивката на мястото на Мемфис Депай, когато гостите вече бяха получили два гола във вратата си, а Антони Марсиал, който водеше атака през първата част се отличи с няколко неточни удара.

Боян Къркич откри резултата за Сток Сити в 19-ата минута. Необезпокояван той получи топката в центъра на наказателното поле след ниско центриране на Глен Джонсън, който се възползва от грешка на Мемфис Депай.

Шест минути по-късно Марко Арнаутович удвои. Той беше точен с удар от дъгата на наказателното поле, след като топката попадна в него при удар на Къркич от фаул и рикошет в стената.

В 60-ата минута Маруан Фелайни имаше удобно положение за гол за гостите, когато получи пас от Уейн Рууни, но от чиста позиция стреля във вратаря Джак Бътланд. В последните минути стражът на „грънчарите“, който направи силен мач, отрази и опасен удар на Хуан Мата.

Сток Сити продължава да няма домакинска загуба от Манчестър Юнайтед след напускането на Сър Алекс Фъргюсън – две победи и едно равенство.

Манчестър Юнайтед вече е седем мача без победа във всички турнири, което е най-лошата серия без успех в историята на клуба от периода декември 1989 – януари 1990 г. Тогава „червените дяволи“ не успяват да спечелят осем последователни мача във всички турнири.

Поражението на „Британия Стейдиъм“ смъкна Манчестър Юнайтед на шесто място в класирането с 29 точки. Сток Сити излезе на осма позиция, само на три точки зад „червените дяволи“.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ
26.12.15
14:45 ч.
Сток Сити – Манчестър Юнайтед 2:0
1:0 Боян Къркич (9), 2:0 Марко Арнаутович (25)
26.12.15
17:00 ч.
Борнемут – Кристъл Палас
Баланс: 64 мача, 27 победи за Борнемут, 15 равенства, 22 победи за Кристъл Палас
Манчестър Сити – Съндърланд
Баланс: 128 мача, 59 победи за Манчестър Сити, 22 равенства, 47 победи за Съндърланд