Манчестър Юнайтед продължава напред във ФА Къп, след като удари с 3:0 Шросбъри като гост.

„Червените дяволи” спасиха главата на мениджъра си Луис ван Гаал, който е спряган за уволнение заради незадоволителните резултати този сезон.

Мачът протичаше вяло, но в 37-ата минута Крис Смолинг се възползва от удобен пас. Централният защитник на Юнайтед се озова на удобна позиция в наказателното поле на Шросбъри и след рикошет в крак на защитник, откри головата сметка за тима си.

Преди сигнала за почивката, Хуан Мата реши всичко, разстрелвайки вратаря на Шросбъри от фаул пред наказателното поле.

Джеси Лингард сложи точка в спора отбелязвайки трети гол. Андер Ерера овладя топката на границата на наказателното поле, след атака на Юнайтед по левия фланг. Той изсипа кълбото в малкото наказателно поле, където Лингард бе безкомпромисен и направи резултата 3:0 в 61-ата минута.

На четвъртфиналите Юнайтед ще домакинства на Уест Хям. Срещата е насрочена за 12 март.

Програма, резултати и голмайстори в ФА къп - ТУК !!!