Манчестър Юнайтед не успя да запише първа победа във Висшата лига, след като завърши при 1:1 гостуването си на Съндърланд.

За "червените дяволи" в атака бе голмайстора Робин Ван Перси, който си партнира с Уейн Рууни, но и това не помогна на тима на Луис Ван Гаал. Холандецът не впечатли с играта си и напусна терена в 63-ата минута, отстъпвайки мястото си на Дани Уелбек.

Хуан Мата изведе Юнайтед напред в 17-ата минута, след като се възползва от остро подаване на Антонио Валенсия и пред шпагата на Себастиан Ларсон вкара за 1:0.

Домакините от Съндърланд върнаха интригата след половин час игра, чрез Джак Родуел, който засече топката с глава след корнер.

През втората част Ашли Йънг опита да си изпроси фаул в наказателното поле, но получи жълт картон за симулация. До края на двубоя двата тима не успяха да се изненадат и да променят резултата, който им дава по една точка.

Манчестър Юнайтед остава на фаталната 13-а позиция с една точка, докато Съндърланд е 11-и с две.

Челси - Лестър 2:0
1:0 Диего Коста (63), 2:0 Еден Азар (77)
23.08.2014
17:00 часа
Кристъл Палас - Уест Хям 1:3
0:1 Мауро Сарате (34), 0:2 Стюарт Даунинг (37), 1:2 Маруан Шамак (48), 1:3 Карлтън Коул (62)
Евертън - Арсенал 2:2
1:0 Шеймъс Коулмън (19), 2:0 Стивън Нейсмит (45), 2:1 Аарън Рамзи (83), 2:2 Оливие Жиру (90)
24.08.2014
15:30 часа
Хъл Сити - Сток Сити 1:1
1:0 Никица Йелавич (42), 1:1 Райън Шоукрос (84)
24.08.2014
15:30 часа
Тотнъм - КПР 4:0
1:0 Насер Чадли (12), 2:0 Ерик Дайър  (30), 3:0 Насер Чадли (37), 4:0 Емануел Адебайор (65)