Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 3:1 в приятелска среща, част от подготвителното турне на двата тима за новия сезон. Мачът се игра на стадион „Мелбърн Крикет Граунд“ в Мелбърн (Австралия).

"Червените дяволи" поведоха чрез Антони Марсиал през първото полувреме, а след почивката точни бяха още Маркъс Рашфорд и Джейдън Санчо. В 74-ата минута Джоел Уорд вкара почетен гол за Кристъл Палас, който е воден от Патрик Виейра.

В 84-ата минута Уилям Фиш от Манчестър Юнайтед получи директен червен картон.

В края мениджърът на "червените дяволи" Ерик тен Хаг не беше съвсем доволен от представянето на футболистите си. Във финалните минути на мача специалистът беше изключително ядосан на това, което правят възпитаниците му. Вратарят Давид де Хеа изрита топката напред, вместо да я отиграе с късо подаване. Тен Хаг побесня и микрофон край тъчлинията улови как на висок тон пита: "Какво по дяволите правиш!?".

Не стана ясно дали реакцията му е насочен към Де Хеа или към младока Чарли Савидж. Именно синът на Роби Савидж не беше заел най-добрата позиция, за да може вратарят да му подаде топката.

Следващата контрола на Манчестър Юнайтед ще е срещу друг английски тим - Астън Вила (на 23 юли отново в Австралия).