Кристъл Палас загуби у дома от Манчестър Юнайтед с 0:2 в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига. Робин ван Перси (62-дузпа) и Уейн Рууни (68) вкара головете за първия успех на „червените дяволи” като гости от началото на годината във всички турнири.

През първото полувреме Юнайтед имаше инициативата и на няколко пъти бе близо до гола, но не успя да поведе в резултата. Още в 17-ата минута Аднан Янузай прати топката в мрежата на Хулиан Сперони, но попадението бе отменено заради игра с ръка на младия талант при овладяването на топката след пас на Робин ван Перси. В 26-ата пък Деймиън Дилейни спаси сигурен гол, изчиствайки топката от голлинията след разбъркване в наказателното поле на домакините, а при добавката Неманя Видич стреля в аут.

В 30-ата минута Де Хеа също трябваше да се намесва, спасявайки опасен удар на Глен Мъри с глава. При последвалия корнер "орлите" претендираха за дузпа, след като Хуан Мата нацели с бутоните Маруан Шамак, но наказателен удар не бе отсъден. Две минути преди почивката Маруан Фелаини не успя да уцели вратата от изгодна позиция.

След почивката „червените дяволи” продължиха да бъдат по-активни и усилията им бяха възнаградени с отсъдена дузпа за нарушение на Маруан Шамак срещу Патрис Евра след час игра. Така в 62-ата минута Робин ван Перси вкара отсъдената дузпа за 0:1. Шест минути по-късно Евра центрира и Уейн Рууни също се разписа за 0:2 и отпразнува подписването на новия си договор. Секунди след това Ван Перси нацели и гредата. До края на мача Юнайтед не допусна изненади и се поздрави с трите точки.

С успеха си Манчестър Юнайтед събра 45 точки и измести Евертън от шестата позиция с по-добра голова разлика. Кристъл Палас е на 15-о място с 26 пункта.

Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед 0:2

0:1 Робин ван Перси (62-дузпа), 0:2 Уейн Рууни (68)

Уест Бромич – Фулъм 1:1
0:1 Ашкан Дежага (28), 1:1 Матей Видра (86)
Кардиф – Хъл Сити 0:4
0:1 Том Хъдълстоун (18), 0:2 Никица Йелавич (38), 0:3 Никица Йеларич (57), 0:4 Джейк Ливърмор (67)
22.02.14
17:00 ч.
Уест Хям – Саутхемптън 3:1
0:1 Мая Йошида (8), 1:1 Матю Джарвис (20), 2:1 Карлтън Коул (23), 3:1 Кевин Нолан (71)
22.02.14
17:00 ч.
Арсенал – Съндърланд 4:1
1:0 Оливие Жиру (5), 2:1 Оливие Жиру (31), 3:0 Томас Росицки (42), 4:0 Лоран Косчиелни (57), 4:1 Емануеле Джакерини (81)