ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК

Рединг загуби от Манчестър Юнайтед с 3:4 в изпълнен с много обрати само за едно полувреме мач от 15-ия кръг на английската Висша лига. С този успех "червените дяволи" се върнаха начело във временното класиране с 3 точки пред шампиона Манчестър Сити, а "кралските поданици" си останаха в зоната на изпадащите.

Двубоят на "Мадейски" започна с дъжд от голове. Още в 8-ата минута домакините изненадващо поведоха с попадение на Хал Робсън-Кану, който с мощен диагонален удар разстреля Андреас Линдегаард за 1:0. Юнайтед реагира много бързо и обърна нещата в своя полза. В 13-ата минута Андерсон се разписа за 1:1, а аситенцията за гола бе дело на Ашли Йънг. Три минути след изравнителното попадение на бразилския полузащитник главният арбитър на срещата Марк Холси отсъди дузпа за гостите за грубо нарушение срещу Евънс. Уейн Рууни бе точен от бялата точка за пълния обрат – 1:2.

„Кралските поданици” не изпаднаха в шок, а на свой ред също направиха обрат. В 19-ата минута Адам льо Фондър се разписа с глава след центриране от корнер за 2:2, а 4 минути по-късно Шон Морисън доведе нещата до 3:2 след пореден ъглов удар. В 30-ата минута Патрис Евра нахлу по левия фланг и намери Уейн Рууни в наказателното поле на Рединг и нападателят изравни за 3:3. Четири минути по-късно и дежурният голмайстор на „червените дяволи” Робин ван Перси се разписа, за да направи нов пълен обрат в полза на отбора си. До края на полувремето не паднаха нови попадение.

След почивката отборите значително намалиха оборотите и головите положения пред двете врати станаха рядкост. В крайна сметка Юнайтед успя да спечели трите точки и да се върне на върха във временното класиране с актив от 36 точки и 3 пред шампиона Манчестър Сити. Рединг остава на предпоследната 19-а позиция с 9 пункта.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
01.12.12
14:45 ч.
Уест Хям – Челси 3:1
0:1 Хуан Мата (13), 1:1 Карлтън Коул (63), 2:1 Мохамед Диаме (86), 3:1 Мадибо Майга (90)
Фулъм – Тотнъм 0:3
0:1 Сандро (56), 0:2 Джърмейн Дефоу (72), 0:3 Джърмейн Дефоу (77)
Манчестър Сити – Евертън 1:1
0:1 Маруан Фелайни (33), 1:1 Карлос Тевес (43-дузпа)
01.12.12
17:00 ч.
КПР – Астън Вила 1:1
0:1 Брет Холман (8), 1:1 Джейми Маки (18)
Рединг – Манчестър Юнайтед 3:4
1:0 Хал-Робсън Кану (8), 1:1 Андерсон (13), 1:2 Уейн Рууни (16-дузпа), 2:2 Адам льо Фондър (19), 3:2 Шон Морисън (23), 3:3 Уейн Рууни (30), 3:4 Робин ван Перси (34)

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК