Манчестър Юнайтед победи с 4:1 Уулвърхемптън в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. По 2 гола във вратата на "вълците" вкараха Нани и Уейн Рууни. С днешната победа обаче едва ли "червените дяволи" са успели да се реваншират пред феновете си за срамната загуба с 1:2 от Базел през седмицата, която изхвърли тима от Шампионската лига и го прати в Лига Европа.

За двубоя с "вълците" Сър Алекс Фъргюсън не разчита на Димитър Бербатов. Митко не попадна в групата на "червените дяволи". Както е известно, българският нападател получи контузия в глезена при загубата с 1:2 след продължения от Кристъл Палас за "Карлинг Къп" на 30 ноември, след което пропусна гостуването на Астън Вила (1:0) и решителния мач с Базел. В навечерието на мача с Уулвърхемптън информациите от Острова бяха, че Митко вече тренира с топка и се очакваше поне да бъде сред резервите.

"Червените дяволи" започнаха по-активно и притиснаха "вълците" в собствената им половина още от началните минути. В 17-ата минута падна първото попадение във вратата на Уейн Хенеси. Вкара го Нани с неспасяем удар с десния крак от почти 20 метра - 1:0.

Десет минути по-късно Уейн Рууни удвои. Звездата на Манчестър Юнайтед получи топката от Нани и се разписа с изстрел по земята от границата на наказателното поле - 2:0. При този резултат двата отбора се прибраха в съблекалните на полувремето.

Втората част започна отлично за "вълците", които намалиха в 47-ата минута. Матю Джарвис проби по лявото крило и центрира към далечната греда, където Стивън Флетчър се извиси над Патрис Евра и с удар с глава наказа Давид де Хеа - 2:1.

Това попадение обаче явно амбицира още повече домакините, които бързо вкараха още 2 гола, с които отказаха гостите. В 56-ата минута Нани направи 3:1 след асистенция на Антонио Валенсия. В 63-ата отново националът на Еквадор проби по дясното крило и центрира в наказателното поле на Хенеси, където Рууни засече от въздуха, оформяйки крайното 4:1.

След успеха "червените дяволи" събраха 36 точки и са само на 2 зад лидера Манчестър Сити, на когото в понеделник предстои тежко гостуване на Челси. Уулвърхемптън пък е на 16-ата позиция с актив от 14 точки.

Болтън - Астън Вила 1:2
0:1 Марк Олбрайтън (33), 0:2 Стилиян Петров (39), 1:2 Иван Класнич (55)
Манчестър Юнайтед - Уулвърхемптън 4:1
1:0 Нани (17), 2:0 Уейн Рууни (27), 2:1 Стивън Флетчър (47), 3:1 Нани (56), 4:1 Уейн Рууни (63)
10.12.11
17:00 ч.
Норич - Нюкасъл 4:2
1:0 Уесли Хуулахан (39), 1:1 Демба Ба (45+1), 2:1 Грант Холт (59), 3:1 Стив Морисън (63), 3:2 Демба Ба (71), 4:2 Грант Холт (82)