Аматьорският Юнайтед ъф Манчестър си спечели преиграване на мача от втория кръг на ФА Къп, след като с човек по-малко измъкна 1:1 при гостуването си на лидера в Лига 1 Брайтън.

Бившият български национал Радостин Кишишев игра 76 минути за домакините, когато отстъпи мястото си на Батипийд. Шест минути преди това Скот Макманър остави гостите с 10 души, след като получи червен картон за грубо нарушение.

В герой за Юнайтед ъф Манчестър се превърна вратарят Сам Аштън, който в петата минута на добавеното време спаси дузпа на Елиът Бенет.

Тимът на гостите е основан от фенове на Манчестър Юнайтед, недоволни от купуването на клуба от семейство Глейзър. Юнайтед ъф Манчестър откри резултата с гол на Ники Плат пет минути преди почивката. Маурисио Тарико изравни за Брайтън в 83-ата минута./БЛИЦ