Уест Хям загуби у дома от разочароващия с изявите си този сезон шампион Манчестър Юнайтед с 0:2 в среща от 31-ия кръг на английската Висша лига. И двата гола за успеха на „червените дяволи” реализира Уейн Рууни (8, 33), като първото му попадение бе феноменално почти от центъра. Поражението е трето поред за отбора на Сам Алърдайс, който не е взел дори точка през март, отбелязвайки само един гол в трите си срещи.

Срещата започна страхотно за гостите, след като още в 8-ата минута Ашли Йънг подаде към Уейн Рууни, който реализира страхотен гол почти от центъра за 0:1, прехвърляйки излезлия напред Адриан дел Кастийо. Попадението бе бурно аплодирано и от Дейвид Бекъм, който бе на трибуните. Гостите продължиха да доминират и в 33-ата минута Рууни вкара втория си гол за 0:2 на празна врата, след като футболист на домакините не успя да изчисти центриране на Ашли Йънг в наказателното поле.

След почивката „чуковете” заиграха по-активно, но въпреки усилията си не успяха сериозно да застрашат вратата на Давид де Хеа, който запази вратата си "суха". От своя страна Юнйатед не реализира други голове и резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал.

След победата си Манчестър Юнайтед се доближи до местата, даващи право на участие в турнира Лига Европа. „Червените дяволи” събраха 51 точки и имат с две по-малко от шестия Тотнъм и три по-малко от петия Евертън. Уест Хям е на 14-о място с 31 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 31 КРЪГ
22.03.14
14:45 ч.
Челси – Арсенал 6:0
1:0 Самуел Ето'о (5), 2:0 Андреа Шюрле (7), 3:0 Еден Азар (17-дузпа), 4:0 Оскар (42), 5:0 Оскар (66), 6:0 Мохамед Салах (71)
Манчестър Сити – Фулъм 5:0
1:0 Яя Туре (26-дузпа), 2:0 Яя Туре (54-дузпа), 3:0 Яя Туре (65), 4:0 Фернандиньо (84), 5:0 Мартин Демикелис (88)
22.03.14
17:00 ч.
Кардиф – Ливърпул 3:6
1:0 Джордън Мъч (9), 1:1 Луис Суарес (16), 2:1 Фрейзър Кемпбъл (25), 2:2 Мартин Шкъртел (41), 2:3 Мартин Шкъртел (54), 2:4 Луис Суарес (60), 2:5 Даниел Стъридж (75), 3:5 Джордън Мъч (88), 3:6 Луис Суарес (90+6)
22.03.14
17:00 ч.
Норич – Съндърланд 2:0
1:0 Робърт Снодграс (20), 2:0 Александър Тетей (33)
22.03.14
17:00 ч.
Евертън – Суонзи 3:2
1:0 Лейтън Бейнс (20-дузпа), 1:1 Вилфред Бони (330, 2:1 Ромелу Лукаку (53), 3:1 Рос Баркли (58), 3:2 Ашли Уилямс (90+2)