Интер загуби у дома от Ювентус с 1:2 в голямото дерби на 10-ия кръг и продължава да затъва в Серия "А". С гол а Вучинич (12) гостите поведоха, след което Майкон (28) изравни. В крайна сметка Маркизио (33) донесе успеха на "Старата госпожа"

В самото начало "нерадзурите" установиха натиск и създадоха 2-3 много опасни положения, а Буфон на два пъти спаси вратата си от гол. Правилото "ако не вкараш, ще ти вкарат" се потвърди в 12-а минута, когато "бианконерите' поведоха при първата си сериозна атака. Лихщайнер центрира по земя отдясно и Матри засече, но Кастелаци отрази. При добавката обаче Мирко Вучнич не сгреши и прати топката в мрежата за 0:1. Въпреки гола Интер продължи да натиска, като на моменти защитата на Ювентус като по чудо удържаше устрема на "нерадзурите". Все пак усилията на домакините бяха възнаградени в 28-ата минута, когато Майкон проби добре отдясно и с хубав шут вкара за 1:1. Само три минути по-късно Пацини с глава разтресе напречната греда зад Буфон. В 33-ата минута "бианконерите" отново ликуваха, след като Клаудио Маркизио с прецизен удар отблизо вкара за 1:2. Малко след това Маркизио бе изведен сам срещу Кастелаци, но пропусна да отбележи.

След почивката картината на терена не се промени особени. Интер натискаше, а Ювентус чакаше на контраатака и създаваше по-опасните положения. Гостите имаха чудесна възможност да решат почти всичко, но Кастелаци отрази удара на Вучинич отблизо. Контрите на Юве бяха много опасни и влезлият след почивката Естигарибиа пропусна чудесна възможност за гол в 80-ата минута, а три минути преди края Дел Пиеро изпусна да вкара трети гол за "бианконерите". В заключителните минути "Старата госпожа" удържа крехкия си аванс и си тръгна с трите точки от Милано.

С успеха си Юве се изкачи на върха с актив от 19 точки, докато Интер остана на 16-о място с 8 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 10 КРЪГ
29.10.11
19:00 ч.
Катания – Наполи 2:1
0:1 Единсон Кавани (1), 1:1 Джовани Маркезе (25), 2:1 Гонсало Бергесио (49)
29.10.11
19:00 ч.
Рома – Милан 2:3
0:1 Златан Ибрахимович (17), 1:1 Николас Бурдисо (28), 1:2 Алесандро Неста (30), 1:3 Златан Ибрахимович (78), 2:3 Боян Къркич (88)