Ювентус победи Милан с 5:4 след изпълнение на дузпи за трофея "Луиджи Берлускони" на стадион "Джузепе Меаца". Двата гранда на италианския футбол изиграха интересен двубой с много положения и пред двете врати, но за съжаление в редовното време завършиха при равенство 0:0.

Срещата започна с малко по-добра игра на Милан. В 13-ата минута Роналдиньо направи страхотен пробив, след което пусна хитър пас към младока Одуманди, но той се засуети и не успя да стреля. В 24-ата минута страхотен удар на Роналдиньо излезе в аут. Шест минути по-късно обаче Кристиан Абиати трябваше да показва рефлекс след изстрел с глава на Трезеге от близо. В края на полувремето Даниеле Бонера отправи опасен изстрел, спасен с мъка от Манингер, а малко след това и Кларънс Зеедорф стреля силно, но над вратата.

Второто полувреме продължи в добро темпо и още в 47-ата минута опасно центриране от фаул на Андреа Пирло бе избито с огромни усилия от Алекс Манингер. Две минути по-късно събитията отново се пренесоха пред вратата на "росонерите", като Клаудио Маркизио отправи опасен удар, но Абиати успя да спаси. В 86-ата минута Ювентус имаше още една добра възможност да стигне до успеха, след като Фелипе Мело излъга няколко бранители и стреля ниско, но не успя да порази вратата.

В крайна сметка победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. При тях Тиаго Силва пропусна при втория удар за Милан, докато всички изпълнители на "старата госпожа" бяха безпогрешни и така Юве грабна трофея след резултат 5:4.

Милан - Ювентус 4:5 след дузпи (0:0 в редовното време)