Шампионът Ювентус разби у дома Удинезе с 4:0 в среща от 21-ия кръг на Серия „А” и записа първата си победа за първенство 2013 година. В герой за „бианконерите” се превърна 19-годишния френски халф Пол Погба (41, 66), вкарал страхотни първи два гола в мача и подал за третия на Мирко Вучинич (72). Четвъртото попадение пък бе дело на резервата Алесандро Матри (80).

Първата част на „Ювентус Арена” премина при пълна доминация на домакините, които натиснаха съперника в собствената му половина, а нападателите на Удинезе рядко стигаха в близост до вратата на Буфон. В 18-ата минута пък след отлична контраатака Емануеле Джекерини изскочи очи в очи със стража на гостите Падели, но стреля в тялото му.

Едва в 41-ата минута усилията на „бианконерите” дадоха резултат, след като Пол Погба овладя топката в средата на терена, напредна и от около 35 метра отправи страхотен удар с външен фалц, топката се удари в напречната греда и влезе в мрежата за 1:0.

След почивката в 63-ата минута Удинезе създаде първата си реална голова възможност, като топката бе центрирана към Муриел, който опита удар от воле, но покрай вратата. Само три минути по-късно Юве удвои преднината си след нов уникелен гол на Погба, който с изстрел по земя от около 30 метра не остави шансове за Падели – 2:0.

В 72-ата минута Погба записа и асистенция в мача, след като подаде към Мирко Вучничич, който овладя на границата на вратарското поле и стреля от близо, Падели успя да се намеси, но не и достатъчно, за да попречи на кълбото да влезе в мрежата за 3:0. Осем минути по-късно влезлият като резерва на почивката Алесандро Матри бе изведен зад защитата и със силен удар оформи крайното 4:0.

С успеха си Ювентус събра актив от 48 точки и дръпна на върха във временното класиране с 5 пункта пред Лацио, който по-рано днес направи 2:2 при визитата си на Палермо. Удинезе пък е на девета позиция с 30 точки.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 21 КРЪГ
19.01.13
19:00 ч.
Палермо – Лацио 2:2
0:1 Серджо Флокари (10), 1:1 Егидио Аревало (70), 2:1 Пауло Дибала (81), 2:2 Андерсон Ернанес (84-дузпа)
19.01.13
21:45 ч.
Ювентус – Удинезе 4:0
1:0 Пол Погба (41), 2:0 Пол Богба (66), 3:0 Мирко Вучинич (72), 4:0 Алесандро Матри (80)
Баланс: 163 мача, 46 победи за Рома, 47 равенства, 70 победи за Интер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК