За пореден път този сезон Ювентус се издъни, като сега изпусна два гола преднина и завърши 2:2 в гостуването си на Чезена в среща от 29-ия кръг на Серия „А”.  "Бианконерите" бяха загубили предните си 3 срещи преди тази визита.

Мачът започна много добре за "бианконерите", които поведоха още в 19-ата минута, когато Алесандро Дел Пиеро напредна от центъра на терена към наказателното поле и пусна хитър пас към Алесандро Матри, който с хубав диагонален удар откри резултата за 0:1. В 26-ата минута домакините направиха наистина уникален пропуск, след като Емануеле Джакерини бе изведен сам срещу вратаря Джанлуиджи Буфон и стреля покрай него, но топката срещна гредата. Нападателят на гостите обаче успя да стигне отново до топката и на метър пред голлинията вместо да вкара в напълно празната врата, той стреля над нея в аут. До края на първата част Юве стигна до още едно попадение. В 35-ата минута Матри изведе Дел Пиеро на точката на дузпата и той от воле нацели напречната греда. Отскочилата топка се върна отново в притежание на Матри, който вкара отблизо за 0:2. Това бе пето попадение за нападателя с екипа на „Старата госпожа” 16-о за него от началото на сезона. В 40-ата минута домакините намалиха резултата след точно изпълнена дузпа на Антонио Хименес – 1:2. Нарушението за 11-метровия наказателен удар извърши Буфон срещу Марко Пароло. Само две минути по-късно пък Марко Мота от „бианконерите” си изпроси втори жълт и съответно червен картон за опасна игра.

След почивката Чезена се възползва от численото си превъзходство и установи натиск. В 54-ата минута удар на Пароло от далечна дистанция бе спасен от Буфон, който отрази още няколко опасни изстрела в следващия четвърт час. В 68-ата минута Юве относо стигна опасно близо до вратата на домакините, но ударът с глава на Алберто Акуилани излезе в аут. Усилията на домакините за изравнителен гол дадоха резултат в 80-ата минута, когато Пароло със страхотен диагонален удар не остави никакви шансове за Буфон и оформи крайното 2:2. В даденото от съдията продължение Юве можеше да изтръгне трите точки, но удар с глава на Винченцо Якуинта бе спасен от вратаря на домакините Антониоли.

След подялбата на точките Чезена остана над зоната на изпадащите на 17-о място с 29 точки, докато Ювентус е на седма позиция с 42 пункта. /БЛИЦ