Ювентус е първият четвъртфиналист за Купата на Италия. Домакинският успех на “Старата госпожа” с 2:1 над Болоня не дойде никак леко, като грандът спечели след продължения. В следващия кръг задачата на „бианконерите“ ще бъде по-тежка, тъй като съперникът им ще бъде победителят от двубоя Рома и Фиорентина.

Юве и Болоня не успяха да си отбележат гол 90 минути, когато в последите секунди от редовното време Емануеле Джакерини след самостоятелна акция откри резултата. В добавеното време Андреа Раджи изравни за гостите и прати мача в продължения.

В тях срещата стана драматична, като съдията отмени две попадения на Ювентус заради засада и не зачете претенциите на домакините за дузпа, за игра с ръка. Все пак в 102-ата минута Клаудио Маркизио реализира победното попадение.