Ювентус се върна на върха след поредния си много силен мач в Серия „А”. Играчите на Антонио Конте надвиха с 2:0 новака Новара в мач от 16-ия кръг. Точни за „бианконерите” бяха Симоне Пепе още в четвъртата минута и Фабио Куалярела в 75-ата минута. Юве събра 33 точки и отново е едноличен лидер в класирането. Милан е на второ място с 31 точки, Удинезе е трети, но по-късно играе с Лацио.

Домакините започнаха много силно и поведоха още в 4-ата минута. Симоне Пепе засече с десния крак подаване на Паоло де Селие. До края на първото полувреме Юве пропиля няколко удобни положения, пропуски направиха Дел Пиеро, Маркизио и Де Селие.

В 75-ата минута Фабио Куалиарела засече с глава центиране от корнер на Андреа Пирло и оформи крайното 2:0 за гранда от Торино./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 16 КРЪГ
17.12.11
19:00 ч.
Киево – Каляри 2:0
1:0 Сирил Теро (35), 2:0 Дженаро Сардо (57)
17.12.11
21:45 ч.
Фиорентина – Аталанта 2:2
1:0 Алберто Джилардино (9), 1:1 Андреа Масиело (81), 1:2 Герман Денис (86), 2:2 Стеван Йоветич (88)
17.12.11
21:45 ч.
Милан – Сиена 2:0
1:0 Антонио Ночерино (54), 2:0 Златан Ибрахимович (64-дузпа)
Дженоа – Болоня 2:1
1:0 Роси (39), 1:1 Рамирес (51), 2:1 Прато (85)
Парма – Лече 3:3
1:0 Флокари (18), 1:1 Ди Микеле (58), 1:2 Ди Микеле (61), 1:3 Куардадо (77), 2:3 Пеле (86), 3:3 Гайопа (90)