Палермо загуби у дома от Ювентус с 0:2 в среща от 31-ия кръг на италианската Серия „А”. По този начин „бианконерите” се възползваха максимално от загубата на Милан по-рано днес и оглавиха временното класиране.

Мачът започна с натиск на гостите от Торино, които търсеха ранно попадение. Нападателите на Юве нямаха късмет през първата част. Първо Куалярела бе изведен от Естигарибия на чиста позиция в наказателното поле и стреля покрай страничната греда с левия крак. След това Вучинич с елегантен пас изведе Касерес сам срещу вратаря на домакините Вивиано, но уругваецът не уцели добре топката. Към края на първото полувреме Андреа Пирло на два пъти стреля от далечна дистанция и се наложи на Емилиано Вивиано да показва класата си. Буфон имаше да се намесва само веднъж през тези 45 минути, улавяйки шут от далече на Барето.

След почивката картината на терена не се промени особено. В 56-та минута след центриране на Пирло от корнер Леонардо Бонучи с глава откри резултата за 0:1. Топката се удари в левия страничен стълб на вратата, преди да влезе в мрежата. Това попадение успокои "бианконерите" и логично се стигна и до втори гол. В 70-ата минута Куалярела направи двойно с резервата Матри, след което с левия крак порази вратата на Вивиано за 0:2. До края на срещата резултатът остана непроменен и така Ювентус записа четвърта поредна победа в Серия „А”.

След успеха си „Старата госпожа” излезе начело в класирането с 65 точки и една повече от Милан, който по-рано днес падна у дома от Фиорентина (1:2). Палермо е на 11-а позиция с 39 пункта.

Киево – Катания 3:2
1:0 Майкъл Брадли (6), 2:0 Серджио Пелисиер (20-дузпа), 2:1 Марко Андреоли (32-авт.), 3:1 Андреа Палоски (51), 3:2 Серхио Алмирон (85)
07.04.12
16:00 ч.
Милан – Фиорентина 1:2
1:0 Златан Ибрахимович (31-дузпа), 1:1 Стеван Йоветич (47), 1:2 Амаури (89)
Каляри – Интер 2:2
1:0 Давиде Астори (5), 1:1 Диего Милито (6), 2:1 Маурисио Пиниля (61), 2:2 Естебан Камбиасо (64)
07.04.12
16:00 ч.
Удинезе – Парма 3:1
1:0 Квадво Асамоа (45+1), 2:0 Антонио Ди Натале (56), 2:1 Алесандро Лукарели (85), 3:1 Квадво Асамоа (90+2)
07.04.12
16:00 ч.
Лече – Рома 4:2
1:0 Луис Муриел (22), 2:0 Давид Ди Микеле (44), 3:0 Луис Муриел (49), 4:0 Давид Ди Микеле (56), 4:1 Боян Къркич (88), 4:2 Ерик Ламела (90)
07.04.12
16:00 ч.
Аталанта – Сиена 1:2
1:0 Матиас Скелото (9), 1:1 Марсело Ларондо (13-дузпа), 1:2 Матиа Дестро (90)
07.04.12
19:30 ч.
Палермо – Ювентус 0:2
0:1 Леонардо Бонучи (56), 0:2 Фабио Куалиарела (70)
07.04.12
22:00 ч
.
Лацио – Наполи 3:1
1:0 Антонио Кандрева (9), 1:1 Горан Пандев (34), 2:1 Стефано Маури (68), 3:1 Кристиан Ледесма (81-дузпа)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.