Ювентус победи у дома Удинезе с 2;1 в среща от 20-ия кръг на Серия „А” и дръпна на върха с 5 точки пред Милан, който утре приема на свой терен Каляри. Головете за успеха на „Старата госпожа” вкара Алесандро Матри (42 и 62), а между тях за Удинезе се разписа Флоро Флорес (56).

Мачът на „Ювентус Арена” започна с натиск на домакините, които можеха да поведат още във 2-ата минута, но Естигарибиа излезе сам срещу словенския страж на гостите Ханданович и не успя да го преодолее. Гостите действаха предимно на контраатаки и при една от тях в 15-ата минута Антонио Ди Натале бе изпуснат за миг и стреля от движение, но над вратата на Буфон. Секунди по-късно стражът на Юве спаси коварен шут на Армеро. В 23-ата минута и Алесандро Матри пропусна сам срещу Ханданович. Едва в 42-ата минута превъзходството на „бианконерите” бе материализирано, след като Естигарибиа центрира отляво и Куалярела засече с глава. Ханданович отрази удара, но Матри направи добавка за 1:0.

След почивката в 53-ата минута Ди Натале напредна и стреля, но покрай вратат. Три минути по-късно след нова контраатака Флоро Флорес успя да изравни за 1:1. Последва натиск на „Старата госпожа” и в 62-ата минута влезлият като резерва Маркизио, който замени Куалярела, асистира за втория гол в мача на Матри, който вкара за 2:1 и донесе трите точки на „бианконерите”. До края на мача домакините продължиха да доминират, но не успяха да запишат по-изразителна победа.

С победата си Ювентус, който няма загуба този сезон след 12 победи и 8 равенства, събра 44 точки и остава на върха във временното класиране с 4 пункта пред Милан. Удинезе е на трета позиция с 38 пункта и на 3 точки пред Интер, който утре гостува на аутсайдера Лече.