Ювентус постигна трудна, но много важна победа по пътя си към титлата в Италия този сезон. „Бианконерите” обърнаха у дома Катания с 3:1 в среща от 24-ия кръг на Серия „А” и изпревариха на върха във временното класиране Милан. Възпитаниците на Антонио Конте продължават да нямат загуба от началото на сезона (13 победи и 10 равенства).

Двубоят на „Ювентус Арена” започна лошо за домакините, след като още в 4-ата минута Марко Мота даде извеждащ пас към аржентинския халф Пабло Бариентос, който се разписа за 0:1. Последва натиск на „Старата госпожа” и в 22-ата минута Андреа Пирло изравни за 1:1. До края на полувремето „бианконерите” продължиха да търсят пълния обрат, но до нов гол не се стигна.

След почивката играчите на Антонио Конте дадоха всичко от себе си, за да спечелят трите точки. В 65-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Марко Мота получи втори жълт и съответно червен картон. „Бианконерите” се възползваха от числения превес и в 74-ата минута бранителят Джорджио Киелини направи обрата пълен, разписвайки се за 2:1. В 81-ата минута пък Фабио Куалиарела оформи крайното 3:1 и трите точки останаха за домакините.

С успеха си Юве събра 49 точки и вече е на върха във временното класиране, изпреварвайки Милан, който има 47 пункта. Катания е на 14-о място с 27 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 24 КРЪГ
17.02.12
21:45 ч.
Интер - Болоня 0:3
0:1 Марко ди Вайо (37), 0:2 Марко ди Вайо (39), 0:3 Роберт Акуафреска (85)
17.02.12
21:45 ч
.
Фиорентина - Наполи 0:3
0:1 Единсон Кавани (3), 0:2 Единсон Кавани (55), 0:3 Есекил Лавеци (90)
18.02.12
21:45 ч.
Ювентус - Катания 3:1
0:1 Пабло Бариентос (4), 1:1 Андреа Пирло (22), 2:1 Джорджио Киелини (74), 3:1 Фабио Куалиарела (81)