Шампионът Милан загуби у дома от лидера в Серия „А” Ювентус с 1:2 в първи 1/2-финал помежду им от турнира за Купата на Италия. Двата гола за успеха на „бианконерите” вкара новото попълнение и дебютант Мартин Касерес (53 и 83), докато за „росонерите” се разписа Стефан Ел Шаарави (62).

Двубоят на „Джузепе Меаца” започна с превъзходство на гостите от Торино, които обаче трудно създаваха голови положения. В 15-а минута младият нападател на домакините Ел Шаарави бе изведен зад защитата на Юве. Той финтира Бардзали и излезе сам срещу вратаря Сторари, след което стреля от малък ъгъл, но топката мина хоризонтално на голлинията и излезе в тъч. В 32-ата минута силен удар на Джакерини от далечна дистанция бе отразен от вратаря на „росонерите” Амелия. До края на полувремето гостите бяха по-добри, но гол не падна.

След почивката картината на терена остана непроменена. „Бианконерите” имаха инициативата и в 53-ата минута материализираха превъзходството си. Бориело стреля Бориело стреля в долния десен ъгъл, Амелия плонжира и изби, но при добавката дебютантът за „Старата госпожа” Мартин Касерес вкара на празна врата за 0:1. Две минути по-късно Ибрахимович бе близо до изравняване, след като стреля опасно от фаул, но Сторари спаси. В 62-ата минута Антонини центрира отляво, а Амброзини с глава свали за Ел Шаарави, който от точката на дузпата изравни за 1:1. Шест минути по-късно гол на Ибрахимович бе отменен за игра с ръка. Седем минути преди края от границата на наказателното поле Мартин Касерес с параболичен удар матира Амелия за крайното 1:2.

Реваншът на „Ювентус Арена” е на 23 март от 21:45 часа българско време.

Милан – Ювентус 1:2
0:1 Мартин Касерес (53), 1:1 Стефан Ел Шаарави (62), 1:2 Мартин Касерес (83)

Милан: Амелия, Бонера, Мексес , Антонини, Тиаго Силва, Ван Бомел (85 - Макси Лопес), Емануелсон (61 - Емануелсон), Зеедорф, Амброзини , Ибрахимович, Ел Шарави

Ювентус: Сторари, Бардзали, Бонучи, Киелини, Касерес, Пирло, Падоин (70 - Мароне), Естигарибия, Джакерини, Дел Пиеро (67 - Куалярела ), Бориело (67 - Вучинич)