Фиорентина загуби у дома катастрофално от Ювентус с 0:5 в среща от 28-ия кръг на италианската Серия „А”. От началото на сезона „бианконерите” нямат загуба (14 победи и 14 равенства), но въпреки това изостават на 4 точки от лидера Милан.

Още в 15-ата минута „бианконерите” смълчаха трибуните на „Артемио Франки” във Флоренция, след като Андреа Пирло даде извеждащ пас към Мирко Вучинич и черногорският нападател реализира за 0:1. Шест минути по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Алесио Черчи получи директен червен картон. Гостите от Торино веднага се възползваха от численото си превъзходство и в 28-ата минута чилийският национал Артуро Видал удвои преднината им – 0:2. До края на полувремето не паднаха нови попадения.

След почивката в 55-ата минута първият голмайстор в мача Вучинич асистира на Клаудио Маркизио, който направи преднината на „Старата госпожа” класическа – 0:3. В 67-ата минута Вучинич даде още един извеждаш пас, но този път към Андреа Пирло, който вкара за 0:4. Този гол тотално съкруши „виолетовите” и до края на мача те инкасираха още едно попадение. В 72-ата минута Симоне Падоин оформи крайното 0:5.

С успеха си Юве събра 56 точки и отново се доближи до лидера Милан, който има 60. Фиорентина остава на 15-а позиция с 32 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 28 КРЪГ
17.03.12
19:00 ч.
Парма - Милан 0:2
0:1 Златан Ибрахимович (17-дузпа), 0:2 Урби Емануелсон (55)
17.03.12
21:45 ч.
Фиорентина - Ювентус 0:5
0:1 Мирко Вучинич (15), 0:2 Артуро Видал (28), 0:3 Клаудио Маркизио (55), 0:4 Андреа Пирло (67), 0:5 Симоне Падоин (72)