Ювентус се издъни у дома и подели точките с Киево след 1:1 в мача помежду им от 26-ия кръг на Серия „А”. Това бе 12-о равенство за „бианконерите”, които все още нямат загуба този сезон (13 победи и 12 ремита). Голът за тях вкара Пауло Де Челйе (18), а гостите от Верона стигнаха до точката след попадение на сенегалецът Букари Драме (76).

Мачът на „Ювентус Арена” започна с по-активни действия на домакините, които успяха да поведат в 18-ата минута, когато бранителят Паоло Челйе вкара с глава първия си гол в Серия „А” и общо втори за клуба – 1:0. И след гола "бианконерите" продължиха да натискат, като най-близо до нов гол бе десният защитник Стефан Лихтщайнер, но ударът му бе избит от Сорентино. В края на полувремето Андреа Бардзали се контузи и на негово място влезе Леонардо Бонучи.

След почивката играта стана по-равностойна. Ювентус търсеше своите шансове на контраатака, но не успя да увеличи аванса си. Така се стигна до 76-ата минута, в която сенегалецът Букари Драме от границата на наказателното поле изненада Джанлуиджи Буфон и изравни за 1:1. Бонучи беше на голлинията, но не успя да изчисти топката. До края на мача играчите на „Старата госпожа” се настаниха в половината на „летящите магаренца”, а в игра се появи и ветеранът Алесандро дел Пиеро. И той обаче не успя да помогне с нищо за достигане на трите точки. Така „бианконерите” завършиха за трети път наравно пред собствена публика от началото на сезона.

След ремито Юве има 51 точки и е на второ място във временното класиране с 3 пункта зад лидера Милан, но и мач по-малко. Киево е на девета позиция с 34 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 26 КРЪГ
03.03.12
19:00 ч.
Палермо – Милан 0:4
0:1 Златан Ибрахимович (22), 0:2 Златан Ибрахимович (31), 0:3 Златан Ибрахимович (35), 0:4 Тиаго Силва (58)