След три поредни загуби Ювентус отново се върна победния път, побеждавайки като гост Каляри с 3:1 в среща от 24-ия кръг на Серия „А”.

В герой за „бианконерите” се превърна новото им попълнение Алесандро Матри, дошъл в последния ден именно от Каляри. Нападателят вкара два гола на бившия си тим и донесе успеха на „Старата Госпожа”. Матри откри резултата още в 22-ата минута с мощен удар отблизо. Юве стигна и до втори гол след още 4 минути, но той бе отменен заради засада. До края на полувремето играта продължи да бъде динамична с положения за гол и пред двете врати, но в крайна сметка резултатът се запази 1:0 в полза на Ювентус.

След почивката домакините стартираха настървено и успяха да изравнят в 50-ата минута, когато Андреа Косу центрира в наказателното поле и Роберт Акуафреска с воля прати топката в мрежата зад Буфон за 1:1. Лека полека Юве отново взе инициативата в мача и в 75-ата минута Маркизио проби отляво и центрира към точката на дузпата, където непокрития Матри със страхотен удар от воле не остави шансове на вратаря на домакините, за да поведат „бианконерите” с 2:1.

В 82-ата минута Каляри вкара втори гол, но той бе отменен заради спорна засада. В ответната атака пък Лука Тони окончателно реши изхода на мача, след като засече с глава едно центриране на Андреа Бардзали и прати топката във вратата за крайното 3:1 в полза на Юве.

След този успех Ювентус излезе на 7-мо място във временното класиране с актив от 38 точки, докато Каляри остана на 9-ата позиция с 32 точки. /БЛИЦ