Завършващият като подгласник този сезон тим на Рома загуби у дома от шампиона Ювентус с 0:1 в дербито от предпоследния 37-и кръг на италианската Серия „А”. Гостите стигнаха до победата буквално в последните секунди с гол на Пабло Освалдо (90+4).

През първото полувреме съперниците създадоха дузина голови положения, но не успяха да си отбележат гол. Фернандо Йоренте пропусна на три пъти от изгодни позиции да даде аванс на гостите от Торино, като при едно от тях испанецът дори излезе сам срещу дебютиращия на вратата на Рома поляк Лукаш Скорупски.

Жервиньо от домакините също се озова очи в очи със стража на гостите Марко Сторари, и също не успя да се разпише. Националът на Кот д’Ивоар имаше още един шанс, който пропиля, а и Франческо Тоти пропусна от изгодна позиция.

В 19-ата минута съдията Русо отмени гол на "вълците" за игра с ръка на Василис Торосидис, а в 44-ата минута гредата помогна на Скорупски след шут на Пол Погба от далечна дистанция.

След почивката двата тима продължиха да търсят с всички сили победата и имаха своите шансове, но Скорупски и Сторари отново бяха на висота. Все пак в последните секунди от четирите минути добавено време на срещата Лихтщайнер изведе Пабло Освалдо, който с мощен шут вкара за 0:1 и донесе победата на „бианконерите”.

След успеха си шампионът Ювентус има 99 точки кръг преди края, а Рома е с 85 пункта в актива си.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 37 КРЪГ
19:00 часа
10.05.2014 г.
Верона - Удинезе 2:2
1:0 Лука Тони (14-дузпа), 2:0 Емил Халфредсон (54), 2:1 Антонио ди Натале (56), 2:2 Емануел Агиеманг - Баду (90+1)
21:45 часа
Интер - Лацио 4:1
0:1 Джузепе Биава (2), 1:1 Родриго Паласио (7), 2:1 Мауро Икарди (34), 3:1 Родриго Паласио (37), 4:1 Ернанес (79)
13:30 часа
11.05.2014 г.
Аталанта - Милан 2:1
0:1 Джампаоло Белини (51-автогол), 1:1 Херман Денис (68-дузпа), 2:1 Франко Бриенца (90+6)
16:00 часа
Болоня - Катания 1:2
0:1 Лусиано Монзон (22), 1:1 Архимед Морлео (79), 1:2 Гонзало Бергесио (84)
Сасуоло - Дженоа 4:2
1:0 Антонио Флоро Флорес (16), 1:1 Емануеле Калайо (40), 2:1 Давиде Биондини (66), 2:2 Алберто Джилардино (76), 3:2 Никола Сансоне (86), 4:2 Антонио Флоро Флорес (89)
16:00 часа
Сампдория - Наполи 2:5
0:1 Дуван Сапата (19), 0:2 Лоренцо Инсиние (26), 1:2 Едер (30), 1:3 Хосе Кайехон (32), 1:4 Марек Хамшик (47), 1:5 Шкордан Мустафи (61), 2:5 Павел Вжолек (88)
16:00 часа
Торино - Парма 1:1
1:0 Чиро Имобиле (42), 1:1 Джонатан Биабиани (71)
21:45 часа
Рома - Ювентус 0:1
0:1 Пабло Освалдо (90+4)
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.