Лацио загуби у дома от Ювентус с 0:1 в дербито от 13-ия кръг на Италианската Серия „А”. В герой за „бианконерите”, които все още нямат поражение от началото на сезона, се превърна Симоне Пепе (34), вкарал единствения гол в мача за 69-ата победа над "орлите" в 135-ия сблъсък между двата тима.

Двубоят на „Олимпико” бе равностоен с положения и пред двете врати. В 17-ата минута Андреа Пирло затрудни сериозно Федерико Маркети от фаул, но стражът успя да опази вратата си. Играчите на „Старата госпожа” успяха да стигнат до гол в 34-ата минута, когато Симоне Пепе получи пас от Алесандро Матри и от точката на дузпата не остави никакви шансове за стража на „римските орли” Маркети – 0:1. Три минути по-късно Маркети бе на път да направи фатална грешка при опит да овладее топката, която рикошира в крака на Пепе и се насочи опасно към вратата, но за късмет на домакините излезе в аут.

След почивката "римските орли" опитаха всичко по силите си, за да стигнат до точката, но голмайсторът им Мирослав Клозе нямаше ден, а и нито един от неговите съотборници нямаше късмет да се разпише. В 60-ата минута удар на Ернанеш се отби от гредата, а при добавката и Лулич не успя да отбележи.В 73-ата минута обаче "бианконерите" бяха близо да решат всичко в своя полза, след като Емануеле Джакерини изскочи очи в очи с Маркети, но вратарят успя да отрази удара му. В крайна сметка „бианконерите” си тръгнаха с трите точки от Рим.

С този си успех Юве отново излезе начело във временното класиране с актив от 25 точки и мач по-малко, докато Лацио си остана на трета позиция с 22 пункта.