Ювентус постигна важна победа с 3:2 като домакин над Дженоа в мач от 32-ия кръг на италианската Серия “А”. Грандът от Торино запази шансове да заеме четвърто място и да играе в квалификациите на Шампионската лига. След победата Юве е на 7-о място с 51 точки, на 4 от четвъртата позиция, която в момента се заема от Удинезе. Победният гол за “черно-белите” реализира Лука Тони в 83-ата минута.

Срещата започна лошо за Юве. Още в 7-ата минута Леонардо Бонучи заби топката в собствената си врата. Бонучи сложи крака си на пътя на топката и макар да се намираше извън наказателното поле почти фронтално срещу собствената си врата, изненада Сторари и топката влезе в мрежата за 1:0 за Дженоа.
Всички останали попадения паднаха след почивката. Дженоа успя да върне жеста от началото на мача, като в 50-ата минута Марко Роси си вкара също автогол. В 58-ата минута гостите обаче отново излязоха напред в резултата за 2:1 чрез Флоро Флорес.

Равенството отново бе възстановено в 63-ата минута. Младият Алесандро Матри получи пас от Лука Тони и направи 2:2. В 83-ата минута след пас от дълбочина Лука Тони се справи със защитник на гостите и с удар от наказателно поле донесе победата на Юве за 3:2.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 32 КРЪГ
На 9 април (събота)

Интер – Киево 2:0
1:0 Естебан Камбиасо (65), 2:0 Дъглас Майкон (84)

Удинезе – Рома 1:2
0:1 Франческо Тоти (53-дузпа), 1:1 Антонио Ди Натале (87), Франческо Тоти (90+3)

На 10 април (неделя)
Ювентус – Дженоа 3:2
0:1 Бонучи (7-автогол), 1:1 Роси (50-автогол), 1:2 Флоро Флорес (57), 2:2 Алесандро Матри (63), 3:2 Лука Тони (83)

16:00 часа Лацио – Парма
Баланс: 39 мача, 14 победи за Лацио, 12 равенства, 13 победи за Парма

16:00 часа Каляри – Бреша
Баланс: 17 мача, 12 победи за Каляри, 1 равенство, 4 победи за Бреша

16:00 часа Болоня – Наполи (Филм +)
Баланс: 105 мача, 36 победи за Болоня, 34 равенства, 35 победи за Наполи

16:00 часа Палермо – Чезена
Баланс: 1 мач, 1 победа за Палермо