Ювентус победи с 3:1 като гост Катаня от 15-ия кръг в Серия А. Точни за гостите бяха Симоне Пепе в 35-ата и Фабио Куалярела в 43-ата и 58-ата минути. За Катаня се разписа Такаюки Моримото в 36-ата минута. Катаня стартира мача много силно и в първите десетина минути Алехандро Гомес, Марко Биаджанти и Пабло Ледесма отправиха няколко опасни удара към вратата на Марко Сторари и само късметът спаси гостите от попадение. В 35-ата минута Винченцо Якуинта получи топката в наказателното поле, върна хитро към нахлуващия Симоне Пепе и той без забавяне прати топката в мрежата за 0:1. Само минута по-късно обаче гостите допуснаха изравняване. Фабио Гросо не се ориентира при разбъркване в наказателното поле и не успя да изчисти топката, която стигна до Такаюки Моримото и той я търкулна в мрежата.

Все пак в заключителните минути на полувремето Юве вдигна оборотите и първо Куалярела засече чудесно центриране на Милош Красич, като топката срещна напречната греда и тупна зад голлинията, но съдията не зачете гола. Само минута по-късно обаче отново Куалярела бе изведен от Якуинта и този път надигра двама защитници и с удар в обратния ъгъл не остави шансове на вратаря за 1:2.

В 58-ата минута Клаудио Терлици върна неориентирано топката към своя вратар, Куалярела се ориентира добре и открадна кълбото, след което с великолепен изстрел не остави никакви шансове за реакция на вратаря Мариано Андухар за 3:1.

Така Ювентус записа седмия си успех от началото на сезона и събра актив от 27 точки, който запази третото му място в класирането./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 15 КРЪГ

От 3 декември (петък)
Лацио - Интер 3:1
1:0 Джузепе Биава (26), 2:0 Мауро Сарате (52), 2:1 Горан Пандев (74), 3:1 Ернанес (89)

От 4 декември (събота)
Киево - Рома 2:2
0:1 Фабио Симплисио (26), 0:2 Фабио Симплисио (44), 1:2 Давиде Москардели (61), 2:2 Пабло Граноче (83)

Милан - Бреша 3:0
1:0 Боатенг (4), 2:0 Робиньо (28), 3:0 Ибрахимович (31)

От 5 декември (неделя)
Чезена - Болоня 0:2
0:1 Марко ди Вайо (31), 0:2 Мигел Бритос (87)

Фиорентина - Каляри 1:0
1:0 Адриан Муту (52)

Лече - Дженоа 1:3
1:0 Едуард Офере (45), 1:1 Лука Тони (55), 1:2 Андреа Ранокиа (76), 1:3 Марко Роси (90)

Парма - Удинезе 2:1
1:0 Ернан Креспо (24-дузпа), 1:1 Антонио ди Натале (35), 2:1 Ернан Креспо (56)

Сампдория - Бари 3:0
1:0 Джампаоло Пацини (17-дузпа), 2:0 Стефано Губерти (56), 3:0 Стефано Губерти (61)

Катания - Ювентус 1:3
0:1 Симоне Пепе (35), 1:1 Моримото (37), 1:2 Куалярела (44), 1:3 Куалярела (58)

На 6 декември (понеделник) от 21:45 часа