Шампионът Ювентус надви у дома последния в класирането Пескара с 2:1 в първия мач от 31-ия кръг на италианската Серия „А” и направи нова крачка по пътя си към защитата на титлата. И двете попадения за успеха на „бианконерите” реализира черногорският нападател Мирко Вучинич (72-дузпа,78), докато за „делфините” точен бе Емануел Кашоне (83).

„Старата госпожа” имаше пълно превъзходство през първата част, но не успя да стигне до попадение, след като пропуски направиха чилийският халф Артуро Видал и Мирко Вучинич. В 32-ата минута пък Себастиан Джовинко трябваше да напусне принудително игра и бе сменен от Фабио Куалиарела, който нацели греда в 39-ата минута.

След почивката в 50-ата минута Вучинич направи нов пропуск и двете нули продължаваха да светят на електронното табло. Именно черногорският национал обаче донесе победата на "бианконерите”. В 72-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на халфа Джузепе Рицо в наказателното поле срещу Артуро Видал. Рицо получи директен червен картон, а Вучинич се разписа от бялата точка за 1:0 и при радостта след гола си свали шортите. Шест минути по-късно Вучинич сложи точка на спора, след като получи пас от Квадво Асамоа и преодоля Пелицоли за 2:0. В 83-ата минута изненадващо гостите стигнаха до гол във вратата на Марко Сторари, след като Емануел Кашоне оформи крайното 2:1 с мощен далечен изтрел.

С успеха си Ювентус вече има 71 точки и остава на върха в класирането пред втория Наполи, който е с 59. Милан е трети с 57, но също като Наполи има мач по-малко от „бианконерите”. Пескара е на последно място с 21 точки и на 6 от спасителния бряг.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 31 КРЪГ
06.04.13
19:00 ч.
Ювентус – Пескара 2:1
1:0 Мирко Вучинич (72-дузпа), 2:0 Мирко Вучинич (78), 2:1 Емануел Кашоне (83)
Баланс: 139 мача, 48 победи за Рома, 54 равенства, 37 победи за Лацио

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ