Ювентус е вторият финалист в приятелския турнир, провеждащ се в испанската автономна област Андалусия – „Купата на мира”, след като на полуфиналите в турнира се наложи над вицешампиона на Испания – Реал (Мадрид) с 2:1.

Само две минути след началото на този двубой, италианците поведоха с 1:0. Попадението за тях дойде, след изпълнение на пряк свободен удар на Дел Пиеро и добавка на Канаваро, при която остана съмнение за засада.

В 40-ата минута, след грубо нарушение на Киелини срещу Раул в наказателното поле, съдията посочи точката за изпълнение на дузпи. Роналдо застана зад топката и не сгреши за 1:1.

Три минути след началото на второто полувреме, италианците вече водеха с 2:1. Попадението за тях дойде, след изпълнение на корнер и гол с глава на нисичкия Хасан Салихамиджич.

Така на финала на 2 август ще се срещнат отборите на Ювентус и Астън Вила, който пък надделя над Порто, отново със същия резултат – 2:1./БЛИЦ