Ювентус спечели гостуването си на Каляри с 3:1 в мач от 18-ия кръг на Серия “А”. Победата обаче дойде след скандални съдийски грешки. Именно 40-годишният рефер Антонио Дамато се превърна в главно действащо лице на терена. Домакините, които са на крачка от дъното на класирането, поведоха в 16-ата минута. Дребничкият Марко Сау падна в пеналта след лек сблъсък със защитника Стефан Лихтщайнер. Реферът побърза да посочи бялата точка – дузпа! Чилиецът Маурисио Пиния би хладнокръвно и Каляри поведе с 1:0.

Треньорът на гостите Антонио Конте тръгна да обръща мача и хвърли в боя Алесандро Матри и Симено Падоин на местата на разочаровалите напълно с изявите си Куалярела и Лихтщайнер. Именно резервата Матри (бивш играч на Каляри) пък бе замесен в следващата скандална ситуация. Нападателят засече акробатично от въздуха отскочилата от напречната греда топка, а вратарят Михаел Агаци спаси. Квадво Асамоа опита да довкара, но в последния момент Давиде Астори го пресрещна с каратистки удар в тялото. Дузпа за Юве обаче не последва въпреки протестите. В 65-ата минута Астори бе изгонен от Дамато за далеч по-безобиден фаул в центъра на терена. 7 минути по-късно съдията даде дузпа за гостите след падане на Джовинко. Артуро Видал обаче се разсея и стреля от бялата точка високо над вратата.

Чак четвърт час преди края Матри изравни от добавка отблизо след неубедителна намеса на Агаци, който не успя да отрази далечен шут на друга резерва - Мирко Вучинич. Поредната грешка на съдията доведе до втори гол за шампионите във 2-ата минута на добавеното време. Защитник на домакините се опита да изчисти центриране в наказателното поле, но вместо това нацели ръцете на Видал. Отбраната на Каляри спря да играе, очакваща съдийски сигнал. Такъв обаче не последва, а отбитата топка отиде към Матри, който без проблем я вкара за 1:2. Дамато не видя играта с ръка и призна гола. 2 минути след това Джовинко нахлу отляво и чукна топката покрай Агаци, а дебнещият пред голлинията Вучинич за по-сигурно я добута в мрежата – 1:3.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 18 КРЪГ
21.12.12
19:00 ч.
Пескара - Катания 2:1
1:0 Мерван Челик (23), 1:1 Пабло Бариентос (35), 2:1 Тогни (90+5)
21.12.12
21:45 ч.
Каляри - Ювентус 1:3
1:0 Маурисио Пиниля (16-д), 1:1 Алесандро Матри (75), 1:2 Алесандро Матри (90+2), 1:3 Мирко Вучинич (90+4)
Баланс: 154 мача, 38 победи за Рома, 45 равенства, 71 победи за Милан

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК