Шампионът на Италия Ювентус достигна до полуфинали на турнира Копа Италия, след като надделя с 3:1 над Рома на своя стадион.

"Старата госпожа" отказа своя съперник от борба само в рамките на 20 минути. Кристиано Роналдо, Родриго Бентанкур и Леонардо Бонучи забиха трите попадения през първата част, а Буфон си вкара автогол през второто полувреме.

Мачът започна с лек превес на домакините, а след средата на тази част започнаха да падат головете. В 26-ата минута Роналдо получи пас от Игуаин, нахлу в наказателното поле и простреля вратаря на Рома за 1:0. В 38-ата Бентанкур запази топката от противниковите защитници и нанесе удар, след което топката се удари в гредата, но премина голлинията за 2:0.

В добавеното време на първата част Бонучи също се разписа, засичайки с глава центриране на Коста.

В 50-ата Дженгиз Юндер разтресе напречната греда с топовен шут, топката тупна на голлинията, а Буфон я прати в собствената си врата.

До края и пред двете врати имаше доста възможности, но до нов гол не се стигна и Ювентус чака своя съперник от битката между Милан и Торино.