Ювентус победи Милан с 1:0 в дербито от 13-ия кръг на италианската Серия "А". Единственото попадение заби Пауло Дибала в 66-ата минута.  С този успех Старата госпожа се изкачи на 6-о място във временното класиране с 21 точки. "Росонерите" останаха седми с 20 т.

Съперниците не предложиха особено качествен футбол. На терена преобладаваха неточните пасове и борбата. Изненадващо беше, че „росонерите” за цял мач така и не отправиха нито един точен изстрел към вратата на легендата Джанлуиджи Буфон. 16-годишният страж на гостите Джанлуиджи Донарума пък отново впечатли с отличните си изяви.

Преди почивката се започни само едно положение в 35-ата минута, когато силен изстрел на Пол Погба прехвърли стадиона. В 40-ата минута пък Ернанес отправи силен удар, Бонавентура отклони с глава, но Донарума спаси.

В 66-ата минута Погба подаде на Алекс Сандро, който с едно докосване изведе Дибала на границата на вратарското поле. Аржентинският национал овладя на гърди и с плътен изстрел матира Донарума за крайното 1:0.

Ювентус:
Буфон, Лихтщайнер, Бардзали, Киелини, Евра (20-Сандро), Погба, Маркизио, Стураро, Ернанес (46-Бонучи), Дибала (81-Мората), Манджукич
Треньор: Макс Алегри

Милан: Донарума, Абате, Алекс, Романьоли, Антонели, Бонавентура, Монтоливо, Куцка (74-Луис Адриано), Черчи, Нианг (84-Хонда), Бака
Треньор: Синиша Михайлович

Торино,  "Ювентус Стейдиъм"
Съдия: Паоло Мадзолени
Жълти картони: Стураро, Лихтщайнер (Ювентус); Куцка, Алекс (Милан)

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 13 КРЪГ
21.11.15
19:00 ч.
Болоня – Рома 2:2
1:0 Адам Масина (14), 1:1 Миралем Пянич (52-дузпа), 1:2 Един Джеко (72-дузпа), 2:2 Матия Дестро (87-дузпа)