Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Шампионът и лидер Ювентус победи у дома Милан с 1:0 в дербито от 33-ия кръг на италианската Серия „А” и отново дръпна с 11 точки пред втория Наполи. Единственото и победно попадение за петата поредна победа на „Старата госпожа” в Калчото реализира чилийският национал Артуро Видал (57-дузпа).

Срещата на „Ювентус Арена” в Торино започна с домакински натиск и в самото начало съдията Лука Банти отсъди пряк свободен удар пред наказателното поле на гостите за игра с ръка на Робиньо. Андреа Пирло стреля, след което топката рикошира и можеше да влети във вратата, но Абиати изби в корнер с върха на пръстите си. При падането си на земята обаче вратарят на „росонерите” се контузия и бе принудително заменен в 15-ата минута от Марко Амелия.

В 27-ата минута Андреа Пирло си спечели пряк свободен удар, от който обаче стреля право в тялото на Амелия. След още 12 минути игра пък швейцарският национал Щефан Лихтщайнер беше изведен опасно в наказателното поле на гостите, но нападателят на Милан Стефан Ел Шаарави се представи чудесно и като бранител, предотвратявайки опасността. До края на полувремето гостите владееха повече топката, но така и не създадоха опасно положение пред вратата на Буфон.

На почивката Масимилиано Алегри извърши втора принудителна смяна, като пусна ганаецът Съли Мунтари на мястото на получилия травма в глезена в края на първата част Масимо Амброзини.

В 56-ата минута Ювентус получи право да изпълни дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Амелия срещу Квадво Асамоа. Минута по-късно Артуро Видал бе безапелационен от бялата точка за 1:0. И след попадението „бианконерите” продължиха да натискат в търсене на втори гол, с който да си решат мача.

В 69-ата сле изпълнение на ъглов удар Леонардо Бонучи засече топката от воле, но Марко Амелия беше на мястото си и отрази удара. Постепенно домакините се отдръпнаха в отбрана, чакайки изгодни възможности за контраатака. „Росонерите” владееха повече топката, но така и не успяха да стигнат до нищо опасно пред вратата на Буфон и до края на мача резултатът остана непроменен.

След победата си Ювентус събра 77 точки и отново има 11 аванс пред втория Наполи. Милан е на трета позиция с 59 пункта и има само точка повече от четвъртия Фиорентина.

1juv.jpgb6394_milan_logo_190_13462_sq_medium.jpgЮвентус – Милан 1:0
1:0 Артуро Видал (57)

Ю
вентус: 1.Буфон, 15.Бардзали, 26.Лихтщайнер (81 - 20.Падоин), 19.Бонучи, 3.Киелини, 21.Пирло, 23.Видал, 8.Маркизио, 22.Асамоа (90+2 - 13.Пелузо), 6.Погба, 9.Вучинич (90 - 27.Куалиарела)

Милан: 32.Абиати (15 - 1.Амелия), 5.Мексес, 17.Сапата, 20.Абате, 10.Боатенг, 23.Амброзини (46 - 4.Мунтари), 18.Монтоливо, 21.Констант, 7.Робиньо (71 - 22.Къркич), 11.Пацини, 92.Ел Шаарави

Торино,
стадион "Ювентус Арена"
Съдия: Лука Банти
Жълти картони: Мексес, Сапата и Амелия (Милан)

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 33 КРЪГ
20.04.13
19:00 ч.
Дженоа – Аталанта 1:1
1:0 Антонио Флоро Флорес (6), 1:1 Кристиан дел Гросо (8)
Наполи – Каляри 3:2
0:1 Гереро (18), 1:1 Астори (50-авт.), 2:1 Кавани (64), 2:2 Соу (70), 3:2 Инсине (90)
Фиорентина – Торино 4:3
1:0 Куардадо (8), 2:0 Акуилано (16), 3:0 Ляич (33), 3:1 Барето (45), 3:2 Сантана (55), 3:3 Черчи (77), 4:3 Ромуло (86)
21.04.13
21:45 ч.
Ювентус – Милан 1:0
1:0 Артуро Видал (57-дузпа)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ