Ювентус размаза у дома Емполи с 4:0 в първия мач от 11ия кръг на италианската Серия „А“ и записа петата си победа за първенство от началото на сезона. ‚

Мойс Кийн (8) реализира единствения гол за първата част след асиститенция на Филип Костич. В 32-рата минута Кийн засече центриране с глава, но вратарят Матия Дестро спаси. Четири минути по-късно Маккени пропусна златен шанс да удвои преднината на торинци.

След почивката Уестън Маккени (55) удвои аванса на „бианконерите“, възползвайки се от пас на Хуан Куадрадо.

В 65-ата минута Кийн порази мрежата, но голът не беше зачетен заради засада. Ситуацията беше спорна и беше преразгледана от ВАР, но нищо не се промени от първоначалното решение на реферите.

Андре Рабио (82, 9+4) пък оформи крайния резултат след нов голов пас на Куадрадо и асистенция на Данило за второто си попадение.

С успеха си „старата госпожа“ събра 19 точки и измести Интер от седмата позиция във временното класиране. Емполи е на 11-то място с 11 пункта.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!