Ювентус изтръгна с огромна воля и класа победата над РБ Лайпциг с 3:2 като гост. "Бианконерите" осъществиха обрата с човек по-малко на терена.

Бенямин Шешко даде аванс на "биковете" след половин час игра, след като овладя прехвърлящ пас на Люис Опенда и стреля. Топката срещна напречната греда, преди да влезе в мрежата. Малко след почивката Душан Влахович изравни. В 59-ата минута обаче гостите останаха с 10 души, след като вратарят им Ди Грегорио получи червен картон.

Ситуацията за Старата госпожа се влоши допълнително в 64-ата минута, когато домакините получиха дузпа, реализирана от Шешко за 2:1.
"Бианконерите" не се предадоха. Влахович изравни за втори път в срещата след страхотен изстрел от границата на наказателното поле - 2:2.

В 82-ата минута Юве стигна до пълния обрат. Франсиско Консейсао завърши индивидуалния си рейд с неспасяем изтрел за 2:3!
Дълбоко в добавеното време отличен шанс се откри пред Шешко, който можеше да вкара своя хеттрик и да донесе точка на Лайпциг. Той стигна до пас и стреля мощно, но Матия Перин изби.

Динамо (Загреб) изпусна по драматичен начин победата над френския гранд Монако - 2:2. Хърватският тим водеше до добавеното време на мача, но не успя да удържи на финалния щурм на съперника.

Петър Сучич (45+3) откри за Динамо, а Мартин Батурина в 66-ата минута удвои - 2:0. Гостите обаче се окопотиха и върнаха едно попадение чрез Мохамед Салису (75). Денис Закария изравни от дузпа малко преди последния съдийски сигнал. Дълбоко в добавеното време домакините останаха с човек по-малко, след като Лукас Качавенда получи втори жълт и респективно червен картон.

Белгийският Брюж победи австрийския Щурм (Грац) с 1:0 като гост. Единственото попадение бе дело на Христос Цолис в 23-ата минута.