Новакът Пескара загуби катастрофално у дома от шампиона и лидер Ювентус с 1:6 в мач от 12-ия кръг на италианската Серия „А”.

Още в 9-ата минута чилийският халф Артуро Видал се възползва от пас на Себастиан Джовинко и вкара за 0:1. В 22-ата минута Фабио Куалярела получи извеждащо подаване от Исла и покачи на 0:2. Три минути по-късно „делфините” намалиха чрез Каскионе, който бе изведен на чудесна позиция от Нилсен. След половин час игра Квадво Асамо отново даде конфортна преднина на „бианконерите” – 1:3. В 38-ата минута пък Куалярела асистира на Джовинко за 1:4, а след това и самият той се разписа за 1:5 в последните секунди на първата част.

След почивката в 53-ата минута Андреа Пирло стана асистент за ново попадение на Куалярела, който оформи своя хеттрик и крайното 1:6. До края на мача грандът от Торино намали оборотите и пожали домакините.

С този успех Ювентус събра 31 точки на върха и води с 4 на Интер, който утре гостува на Аталанта в последния мач от кръга. Пескара остава на 14-а позиция с 11 пункта.

Пескара - Ювентус 1:6
0:1 Артуро Видал (9), 0:2 Фабио Куалярела (22), 1:2 Каскионе (25), 1:3 Квадво Асамоа (30), 1:4 Себастиан Джовинко (38), 1:5 Фабио Куалярела (45), 1:6 Фабио Куалярела (63)
Баланс: 102 мача, 19 победи за Аталанта, 26 равенства, 57 победи за Интер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК