Ювентус се класира за 1/4-финалите на Купата на Италия, след като записа убедителен успех с 6:1 над Верона. Себастиан Джовинко вкара два гола за успеха.

Треньорът на „бианконерите“ Масимилиано Алегри даде почивка на голяма част от титулярите и заложи на играчи, които по-рядко играят в първенството и Шампионската лига. Това обаче не се отрази на представянето на „Старата госпожа“.

Себастиан Джовинко откри резултата в с точно изпълнение на пряк свободен удар. Роберто Перейра удвои в 21-ата, а в добавеното време на първата част Джовинко реализира второто си попадение в мача.

Пол Погба се разписа 53-ата минута, след като първоначално имаше проблеми с овладяването на топката в наказателното поле. Четири минути след това Нене върна едно попадение за Верона.

В 63-ата минута Алваро Мората беше точен при изпълнение на дузпа, а резервата Кингсли Коман оформи крайния резултат 11 минути преди края, когато с удар извън наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Рафаел.