Ювентус спечели Дерби дела Моле (торинското дерби), след като в мач от 16 кръг на Серия „А“ обърна Торино за успеха с 3:1. Така „биковете“ влязоха в серия от две поредни загуби.

Андреа Белоти даде аванс на Торино в 16-ата минута, когато с глава засече центриране отдясно на Даниеле Басели. Само 12 минути по-късно резултатът беше изравнен. Гонсало Игуаин се разписа от чиста позиция, след като получи асистенция с пета от Марио Манджукич.

Осем минути преди края Игуаин вкара втория си гол в мача. Аржентинецът беше точен с удар от наказателното поле, след като овладя дълъг пас на Джорджо Киелини. Миралем Пянич оформи крайния резултат с попадение в добавеното време.

С този успех Ювентус събра 39 точки и се откъсна на седем пред втория Рома. Утре „вълците“ приемат Милан. Торино е седми с 25 точки.