Ювентус победи с 2:1 Фиорентина в първия мач от програмата на междинния 9-и кръг на Серия "А". Така "Старата госпожа" оглави класирането с 16 точки, с една повече от втория Удинезе, който тази вечер гостува на Наполи. Фиорентина пък остана с 9 точки и заема 12-ата позиция.

В 13-ата минута избраниците на Антонио Конте поведоха в резултата. След изпълнение на корнер Артуро Видал шутира, вратарят на "виолетовите" Артур Боруц изби, но топката попадна в Леонардо Бонучи, който отблизо я прати в опразнената врата - 1:0.

Гостите от Флоренция изравниха в 58-ата минута, когато точен бе звездата Стеван Йоветич, който се възползва от асистенция на Хуан Мануел Варгас и с хубав удар от дъгата на наказателното поле прехвърли излезлия леко напред Марко Сторари - 1:1.

Победата на Ювентус донесе Алесандро Матри. В 65-ата минута той получи топката от Симоне Пепе и с топовен изстрел прониза Боруц за крайното 2:1.

ЮВЕНТУС - ФИОРЕНТИНА 2:1
1:0 Леонардо Бонучи (13), 1:1 Стеван Йоветич (58), 2:1 Симоне Пепе (65)