Шампионът Ювентус нанесе първа загуба на Рома от началото на сезона, след като спечели у дома с класическото 3:0 дербито от 18-ия кръг на италианската Серия „А” и още с първия си мач за 2014 година направи сериозна заявка за трета поредна титла в Калчото. Точни за 10-ия пореден успех на „Старата госпожа” за първенство бяха Артуро Видал (17), Леонардо Бонучи (48) и Мирко Вучинич (77-дузпа), а „римските вълци” приключиха кошмарната си визита в Торино с 9 футболисти на терена заради директните червени картони на Даниеле де Роси и Леандро Кастан. С тази победа Юве изравни собствения си рекорд от 1932 година - 10 поредни успеха за първенство.

Още в 6-ата минута гостите организираха страхотна контраатака и имаха шанс да поведат, но Джанлуиджи Буфон изби в корнер удара на Адем Ляич. Отговорът на „бианконерите” дойде в 17-ата минута, когато организираха първата си по-продължителна атака и Карлос Тевес изведе Артуро Видал на страхотна позиция, а чилиецът реализира красиво попадение за 1:0. Това бе осми гол за Видал от началото на сезона и общо 25-и в Серия „А”.

Последваха силни минути за „римските вълци”, но Бофон отрази с вещина опасни удари на Миралем Пянич, Франческо Тоти и бразилеца Додо. „Старата госпожа” заложи на контраатаки, а Карлос Тевес, Фернандо Йоренте и Асамоа пропуснаха да удвоят преднината на домакините.

След почивката в 48-ата минута Андреа Пирло центрира отдясно, а Леандро Бонучи изкочи зад отбраната на гостите и засече топката за 2:0. Рома не приличаше на себе си и така и не намери адекватен отговор. В 75-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Даниеле Де Роси беше изгонен с директен червен картон за груб фаул срещу Джорджо Киелини. Кошмарът за „римските вълци” стана пълен минута по-късно, когато бразилецът Леандро Кастан игра с ръка пред голлинията и също получи червен картон. Мирко Вучинич пък реализира отсъдената дузпа за класическото 3:0.

Със сериозно числено превъзходство Ювентус доигра спокойно срещата и спечели така важните три точки в битката за Скудетото. „Бианконерите” остават лидери с 49 точки и имат вече аванс от 8 пункта пред продължаващия да заема второ място тим на Рома.