Шампионът Ювентус победи Интер с 3:1 в дербито от 22-ия кръг на Серия "А". Домакините рано-рано решиха всичко. Те поведоха до 47-ата минута с 2:0. Стефан Лихтщайнер откри още в 16-ата минута след прекрасна асистенция на Андреа Пирло. Секунди след почивката Джорджо Киелини покачи. Този път за гола подаде Погба. В 56-ата минута чилиецът Артуро Видал реши всичко с гола си за 3:0, довкарвайки добавка след удар на Погба. Роландо върна едно попадение за 1:3 в 72-ата минута след меле пред Сторари, но за нещо повече "нерадзурите" нямаха нито сили, нито възможности. В добавеното време Мирко Вучинич можеше да направи мизерията на гостите пълна, но шутът му от 5-6 метра срещна гредата.

Старата госпожа увеличи преднината си пред преследвача Рома на 9 точки, защото "вълците" отложиха мача си с Парма. Третият Наполи е на цели 15 точки зад момчетата на треньора Антонио Конте. В Торино домакините вече имат осем поредни победи. Интер пък все още няма успех след Нова година.

Ювентус: Сторари, Барцали (Касерес, 63), Бонучи, Киелини, Пирло, Видал, Погба, Асамоа, Лихтщайнер (Исла, 82), Тевес, Йоренте (Вучинич, 86).

Интер: Ханданович, Кампаняро, Жуан Жезус, Роландо, Кузманович (Милито, 55), Тайдер, Ковачич (Бота, 66), Алварес, Нагатомо, Жонатан (Д`Амброзио, 58), Паласио.

Болоня – Удинезе 0:2
0:2 Антонио Ди Натале (15-дузпа), 0:2 Николас Лопес (90+2)
01.02.14
21:45 ч.
Милан – Торино 1:1
0:1 Чиро Имобиле (18), 1:1 Адил Рами (50)
02.02.14
16:00 ч.
Сасуоло – Верона 1:2
0:1 Томас Манфредини (50-авт), 0:2 Лука Тони (87), 1:2 Антонио Флоро Флорес (90)
02.02.14
16:00 ч.
Киево – Лацио 0:2
0:1 Антонио Кандрева (6), 0:2 Балде Диао Кейта (71)
02.02.14
16:00 ч.
Катания – Ливорно 3:3
0:1 Иносент Емегара (51), 1:1 Гонсало Бергесио (61), 1:2 Паулиньо (72-дузпа), 2:2 Пабло Бариентос (75), 2:3 Иносент Емегара (77), 3:3 Серхио Бернардо Алмирон (77)
02.02.14
16:00 ч.
Аталанта – Наполи 3:0
1:0 Херман Денис (47), 2:0 Херман Денис (64), 3:0 Макси Моралес (70)
Ювентус – Интер 3:1
1:0 Стефан Лихщайнер (16), 2:0 Джорджо Киелини (47), 3:0 Артуро Видал (56), 3:1 Роландо (72)