Ювентус спечели убедително градското дерби на Торино за Купата на Италия, разбивайки съперника с 4:0. Срещата беше от осминафиналите на турнира. "Старата госпожа" имаше пълно надмощие и пропусна да запише още по-убедителен успех.

В герой на вечерта се превърна Симоне Заза, който заби дубъл във вратата на "биковете". Италианският национал откри резултата в 28-ата минута, а в 52-ата покачи на 2:0. Пауло Дибала направи преднината класическа в 73-ата минута с премерен шут от границата на пеналта. Пол Погба (82) довърши омаломощения противник за 4:0 след отлично изпълнение от пряк свободен удар.

Торино доигра мача с човек по-малко, след като Молинаро получи червен картон в 50-ата минута. В следващата фаза Старата госпожа чака победителя от сблъсъка Лацио - Удинезе.