Ювентус записа името си като първия отбор, спечелил мач в новия формат на най-комерсиалния футболен турнир Шампионската лига. Бианконерите се наложиха с 3:0 като домакини над ПСВ Айндховен.

Мачът започна доста интензивно, а първият точен шут бе на сметката на нидерландците.Феерман стреля от средна дистанция, но в обсега на Ди Грегорио. Малко по-късно отново "филипсите" развиха добра атака, завършила с много неточен удар на Тил от добра позиция.

Ювентус отвърна с опасно положение пред Нико Гонсалес. Камбиазо отправи полувисоко центриране от левия фланг, но аржентинецът бе изпреварен с малко от защитник.

В средата на полувремето Ювентус поведе с първия си точен удар. Кенан Йълдъз получи топката вляво на наказателното поле, напредна няколко метра и по фантастичен удар намери далечния горен ъгъл за 1:0.

Сетне Юве изпусна два шанса да удвои само в рамките на минута. Първо Дромел спаси с крак удар на Маккени, а малко след това Коопмайнерс прати топката в аут от стрелкова позиция.

В 27-ата минута Маккени направи резултата 2:0. Американският полузащитник бе заел добра позиция на границата на малкия пеналт и лесно намери мрежата на Дромел.

Секунди преди почивката Юве можеше да вкара и трети гол. При центриране на Йълдъз, Влахович се размина с топката, но Коопмайнерс нанесе удар, минал до левия стълб.

Няколко минути след старта на второто полувреме Юве направи резултата класически. Душан Влахович мушна топката между двама бранители на ПСВ и намери Нико Гонсалес, който с премерен удар покачи на 3:0.

В следващите минути срещата утихна много, а двамата наставници Тиаго Мота и Петер Бос извършиха куп ротации в стартовите си 11-ки.