Ювентус победи Лацио с 2:0 като гост в дербито от 32-ия кръг на Серия "А". С този успех Старата госпожа увеличи още повече преднината си пред преследвачите в класирането. Тимът на Антонио Конте вече има 74 точки, а вторият Наполи е с 62. Милан е трети с 58. На практика Юве е само на крачка от дублирането на титлата си от миланата година. Мачът започна перфектно за гостите.

Още в 7-ата минута Лорик Кана повали Мирко Вучинич в пеналта и главният рефер Антонио Джанокаро веднага посочи бялата точка. Артуро Видал изпълни хладнокръвно дузпата и откри резултата - 0:1. Домакините не успяха да излязат дълго време от шока. В 20-ата минута Вучинич овладя пас на Андреа Пирло и стреля опасно, но покрай вратарят Маркети демонстрира рефлекс и спаси. Кана получи шанс да компенсира грешката си при дузпата. Точката отскочи удобно към него в близост до вратата, но не можа да нанесе точен удар. В 28-ата минута Вучинич направи великолепно подаване в наказателното поле. След рикошет в Сиани топката попадна във Видал.

Чилиецът прониза Маркети за втори път без проблеми - 0:2. След почивката играта беше по-предпазлива, а головите положения почти липсваха. В 50-ата минута Сиани затрудни Буфон, а 6 по-късно Юве можеше вече да води с 3:0. Пирло стреля силно, Маркети изби шута, но право в краката на непокрития Маркизио. Халфът обаче се засуети и топката беше изчистена. После Лихщайнер получи контузия и бе смене принудително от Падоин. Малко по-късно пък Едерсон центрира идеално към Либор Козак. Чешкият национал обаче изигра ситуацията трагично и ударът му с глава не затрудни по никакъв начин стража на гостите. До края на срещата тимът на Владимир Петкович не успя да създадат нищо интересно пред Буфон. С триумфа насред "Олимпико" пък момчетата на Конте вече могат да изстудяват шампионското шампанско.

ЛАЦИО - ЮВЕНТУС 0:2
0:1 Артуро Видал (8-дузпа), 0:2 Артуро Видал (28)

Лацио: Маркети, Гонзалес , Сиани, Кана, Станкевичус, Кандрева, Онази, Ледесма (67-Креко), Ернанес (46-Козак), Маури (46-Едерсон), Клозе

Ювентус: Буфон, Бардзали, Бонучи, Пелузо, Лихтщайнер (67-Падоин), Видал, Пирло, Погба, Асамоа, Маркизио (88-Дзакерини), Вучинич (86-Куяларела)

Рим, "Стадио Олимпико"
Съдия: Антонио Джанокаро

Жълти картони: Кана, Сиани (Лацио); Пелузо, Видал (Ювентус)

Lazio vs Juventus 0:2 MATCH HIGHLIGHTS by footballdaily1

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 32 КРЪГ
13.04.13
19:00 ч.
Пескара – Сиена 2:3
 0:1 Анжело (14), 0:2 Дамяно Дзанон (33-авт.), 1:2 Мерван Челик (52), 2:2 Ромуло Тони (59), 2:3 Иносент Емегара (86)
13.04.13
21:45 ч.
Аталанта – Фиорентина 0:2
0:1 Давид Писаро (61-дузпа), 0:2 Марсело Ларондо (72)
Торино – Рома 1:2
0:1 Освалдо (22), 1:1 Бианки (31), 1:2 Ламела (60)

Парма – Удинезе 0:3
0:1 Муриел (12), 0:2 Муриел (43), 0:3 Перейра (62)
14.04.13
21:45 ч.
Милан – Наполи 1:1
1:0 Матийо Фламини (30), 1:1 Горан Пандев (33)
15.04.13
21:45 ч.
Лацио – Ювентус 0:2
0:1 Артуро Видал (8-дузпа), 0:2 Артуро Видал (28)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ