Ювентус се класира за финала за Купата на Италия. "Бианконерите" разбиха Фиорентина с 3:0 като гости в полуфинален мач-реванш от турнира. Първата среща в Торино беше завършила 2:1 за "виолетовите". По този начин Старата госпожа има шанс за требъл. Тимът на Масимилиано Алегри продължава битката в Шампионската лига, а и е почти сигурен шампион на Италия. Фиорентина прекъсна серия от пет срещи без поражение.

На "Артемио Франки" гостите бяха пълни господари и решиха изхода на срещата още до почивката. Алесандро Матри откри в 21-ата минута, а Роберто Перейра покачи секунди преди края на първото полувреме. Класиката оформи Леонардо Бонучи в 59-ата минута. Юве завърши срещата с 10 души, след като Алваро Мората беше изгонен в 87-ата минута.

В спор за трофея торинци ще срещнат победителя от сблъсъка Наполи - Лацио. Първата среща в Рим завърши 1:1.